Naga Marketsmbank kurs GPW, logo mBankumBank nie zakłada znaczących cięć w zakresie liczby oddziałów i w kosztach operacyjnych, ani ograniczenia inwestycji, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

mBank nie zakłada znaczących cięć w zakresie liczby oddziałów i w kosztach operacyjnych

“Nasz model operacyjny raczej ewoluuje niż przechodzi przez rewolucyjne zmiany. On jest, zwłaszcza w części detalicznej, dość dopracowany. Aktualnie zamykamy 3 czy 4 oddziały, co nie wyklucza, że coś gdzieś otworzymy. Po tej stronie mamy bardzo nowoczesny model ‘mobile first’. Z tego punktu widzenia są pewne funkcje, które można scentralizować i wykorzystać po prostu technologie. W naszych założeniach nie ma radykalnych kroków dotyczących zarówno sieci oddziałowej, jak i obcięcia kosztów operacyjnych” – powiedział Stypułkowski podczas spotkania z analitykami.

“Zakładamy, że pewne procesy będą raczej na poziomie utrzymania dotychczasowej bazy kosztowej, z pewnymi korektami. Na pewno nie jest tak, że bank zakłada bardzo dramatyczne obcięcie capeksu. Głównie chodzi mi o wydatki na informatykę, to jest droga, żeby obniżyć koszty operacyjne w dłuższym czasie” – dodał prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here