Naga MarketsmBank najsilniejszy w indeksie mWIG40, dobry wynik sektora bankowegoNa poniedziałkowej sesji indeksy Nasdaq (+0,7%) i S&P 500 (+0,2%) osiągnęły nowe historyczne maksima. W przypadku indeksu spółek technologicznych możemy mówić o rekordach w cenach zamknięcia, gdyż w ramach notowań intraday indeks Nasdaq już dwukrotnie był na takich poziomach – w lutym i w kwietniu 2021 roku.

mBank odnotował wczoraj 4,8-procentowy wzrost. Dobry dzień dla polskich indeksów

W poprzednich miesiącach dwukrotnie dalsze wzrosty zatrzymały się w okolicach poziomu 14 200 pkt., co przerodziło się w gwałtowną korektę (za pierwszym razem o przeszło 10%, za drugim indeks spadł o ok. 8% do poziomu okrągłych 13 tys. pkt.). O dalszym zachowaniu giełdy zadecydować może wynik posiedzenia Rezerwy Federalnej, które odbędzie się dziś i jutro, jednak decyzje poznamy w środę. Konsensus rynkowy nie spodziewa się zmian w polityce monetarnej, ale dla inwestorów istotne mogą być pozostałe kwestie, takie jak prognozy i wypowiedzi na konferencji Prezesa Fed Jerome Powella. Z pozostałych tematów – wczoraj premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił przełożenie zniesienia restrykcji z 21 czerwca na 19 lipca.Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem wszystkich kluczowych krajowych indeksów. Najmocniej zyskały największe spółki, wśród których jedynie JSW (-0,6%), KGHM (-0,2%) i Mercator (-0,1%) odnotowały niewielki spadek.  W czołówce znalazły się walory LPP (+3,5%) i przedstawiciele sektora bankowego: Pekao (+2,5%) i Santandera (+2,3%). W indeksie mWIG40 również najsilniej prezentował się sektor bankowy – mBank zyskał 4,8%, a bank Millennium 4%, a jedynym walorem, który zaliczył istotną korektę był Ten Square Games (-3,5%), tym samym spółka oddała sporą część piątkowego wzrostu napędzanego rozpoczęciem przeglądu opcji strategicznych.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 liderem wzrostów była spółka Industrial Milk Company – przedstawiciel najmocniej rosnącego sektora na wczorajszej sesji WIG-Ukraine. Zarówno wspomniany indeks jak i spółki rolnicze kontynuują imponujące wzrosty po korekcie z przełomu I i II kw. Drugim najmocniejszym walorem w indeksie małych spółek był Erbud (+7,8%), który ogłosił zamiar przeprowadzenia IPO przez spółkę z grupy – Onde. W indeksie największe spadki odnotowały spółki z branży gier – Boombit (-4%) i CI Games (-3,7%).

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax forum | rynek kryptowalut | lotos akcje | notowania pkp cargo | akcje budimex | s&p 500 | kurs chf |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here