Naga MarketsW dzisiejszej nocie ekonomicznej DM mBank widnieje otwarcie pozycji long na parach walutowych EUR/USD i EUR/PLN. W raporcie DM mBank możemy przeczytać przeprowadzoną analizę fundamentalną i techniczną dla par walutowych EUR/USD i EUR/PLN uzasadniającą otwarcie pozycji.


EURUSD fundamentalnie

– Naszym zdaniem dobre dane z amerykańskiej gospodarki są w stanie tylko w ograniczonym stopniu wspierać dolara, gdyż szybko budują się oczekiwania na ożywienie w innych krajach. Wygląda na to, ze obecnie podstawowy czynnik otrzymujący silną amerykańską walutę to niepewność dotycząca wojen celnych (handlowych). Dziś zobaczymy kolejny akt w tym dramacie, gdyż zapadnie decyzja o nałożeniu 200 mld ceł na chiński import. Jak pisaliśmy wcześniej, negocjacje prezydenta Trumpa to negocjacje z pozycji siły, a wiec wprowadzenie ceł jest bardzo prawdopodobne. Gdyby jednak do tego nie doszło EURUSD poszybuje w górę, gdyż spora część spowolnienia w globalnych wskaźnikach koniunktury to zasługa minorowych nastrojów przedsiębiorców podsycanych handlowymi niepewnościami – napisano w raporcie.

EURUSD technicznie

mBank otwiera pozycję long na EUR/USD. Wejście: 1.1592, SL: 1.1490, TP: 1.1750.

Analitycy zauważają, iż notowania w dniu wczorajszym przebiły dwukrotnie średnią MA200, a na wykresie H4 pojawiła się dywergencja. Jednocześnie stwierdzają, iż obecne poziomy nie są idealne dla pozycji długich, jednak odbicie od dolnego ograniczenia starego range’a i dywergencja przekonują ich do wzrostów.

Najbliższe wsparcia i opory sugerowane przez DM mBank dla EUR/USD:

Wsparcie Opór
1.1510 1.1996
1.1301 1.1851
1.0869 1.1733/47/91
Raport mBanku

EURPLN fundamentalnie

– Odnosimy wrażenie, że w obecnym momencie inwestorzy szukają pretekstu do koszykowej wyprzedaży walut EM, porównując Polskę do Argentyny i Turcji na podstawie ostatnio wyższych deficytów (budżetowego i na rachunku bieżącym). W szerszej perspektywie nie ma to większego sensu, jednak z powodu takiego „publicity” złoty może pozostawać słabszy. Ze strony dzisiejszego RPP trudno oczekiwać wsparcia w tym zakresie – napisano w raporcie.

EURPLN technicznie

mBank otwiera pozycję short na EUR/PLN. Wejście: 4.3082, SL: 4.3220, TP: brak, z preferowanym trendem wzrostowym.

Analitycy informują iż na interwale D1 kurs dotarł do MA55 i póki co stanowi solidną zaporę. Na wykresie H4 podobnie jak na EURUSD wystąpiła dywergencja, a „układ kresek” przemawia za obstawieniem spadków na EUR/PLN. Jednocześnie analitycy zauważają, iż stosunek zysku do ryzyka jest dość niekorzystny i należy zachować szczególną ostrożność przy pozycjach krótkich.

Najbliższe wsparcia i opory sugerowane przez DM mBank dla EUR/PLN:

Wsparcie Opór
4.2657 4.4142
4.2030 4.3570
4.1511 4.3138
Raport mBanku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnalitycy ING oczekują dalszego osłabiania korony szwedzkiej
Następny artykuł“Małe NFP” najgorzej od października 2017 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here