Naga MarketsNa wykresie pojawiła się formacja objęcia (hossy) na 3-krotnym wzroście wolumenu (względem średniej), która jest oznaką zakończenia korekty. Istotne poziomy oporów i wsparć znajdują się kolejno na 484 zł i 430 zł.

Koniec miesiąca to w zasadzie utrzymanie kilku ostatnio obserwowanych tendencji: relatywnie lepszego zachowania krajowego parkietu nad giełdami zachodnioeuropejskimi, siły relatywnej spółek z WIG20 do szerokiego rynku, w szczególności do sWIG80, dalszego umocnienia EURUSD (wybicie powyżej 1,18) oraz stabilnej sytuacji na indeksach amerykańskich.

Zwyżki indeksu największych spółek wspierały wczoraj dwa duże sektory – banki i energetyka. W gronie spółek o średniej kapitalizacji ponad 13% spadło FORTE w efekcie rozczarowujących szacunkowych wynikach kwartalnych. Drugą sesję z rzędu zwyżką odznaczyły się akcje PLAY COMMUNICATIONS, zeszłotygodniowego debiutanta na GPW. Obecnie spółka notowana jest ponad 2% powyżej ceny emisyjnej. Na rynek napłynęła wczoraj informacja, iż akcje spółki zostaną włączone do wybranych indeksów FTSE od 3 sierpnia.

Tomasz Kolarz, BM Alior BankuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here