Naga MarketsPo ostatniej udanej transakcji short na tym walorze, mBank zmienia kierunek zagrania. W dzisiejszej nocie ekonomicznej DM mBank widnieje otwarcie pozycji long na głównej parze walutowej EUR/USD, jednak póki co bez docelowego poziomu TP.


W dzisiejszym, dziennym raporcie DM mBank możemy przeczytać przeprowadzoną analizę fundamentalną i techniczną dla pary walutowej EUR/USD.

EUR/USD fundamentalnie

Pomimo trwającej i pogłębiającej się wojny celnej między USA, a Chinami amerykańska waluta zdaje się reagować przede wszystkim na poczynania własnego banku centralnego. Od początku tygodnia możemy zaobserwować umacnianie się dolara względem innych walut. mBank komentuje skąd może wynikać taka sytuacja na rynku: „Kombinacja lepszej pozycji cyklicznej USA, mniejszej ekspozycji na handel międzynarodowy i funkcji dolara jako bezpiecznej przystani sprawia, że w sytuacji obawy o wzrost gospodarczy na świecie waluta ta zyskuje na wartości.” Jednak dom maklerski zaznacza, że do dalszej aprecjacji dolara będą potrzebne bodźce w postaci nowych informacji płynących z gospodarki, choć w najbliższym czasie takowych brak, co może wspierać krótkoterminowe osłabienie amerykańskiej waluty.

EUR/USD technicznie

mBank otwiera pozycję long na EUR/USD. Wejście: 1,1577. SL: 1,1505. TP: brak. Jednocześnie preferowanym trendem pozostaje boczny, czyli konsolidacja. DM wskazuje na konsolidację w zakresie 100 pipsów: 1,1550 – 1,1650. „Wygląda na to, że silny spadek kursu w zeszłym tygodniu jedynie przesunął wąski range, w którym utknęły notowania, o około dwie figury w dół. Na wykresie dziennym oznacza to konsolidację minimalnie powyżej ważnego minimum lokalnego w okolicy 1,1500” – czytamy dalej w nocie ekonomicznej. mBank spodziewa się wybicia górą z konsolidacji, a jako górną bandę podaje poziom 1,1800.

Najbliższe wsparcia i opory sugerowane przez DM mBank:

Wsparcie Opór
1,1510 1,2400
1,1187 1,2183
1,0341 1,1755

 Źródło: Serwis ekonomicznym DM mBanku

Źródło: Serwis ekonomicznym DM mBanku

Patrząc na sytuację od strony wolumenu, możemy zaobserwować na interwale D1 testowanie największej strefy wolumenowej oraz akumulację wolumenu na poziomach 1,1600-1,1650. Jeśli cena opuści strefę dołem będzie to oznaczało zanegowanie scenariusza, a więc zlecenie obronne mBanku wygląda solidnie pomimo, że postawione bardzo blisko ostatniego dołka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułShorty na WIG20 i PZU zamknięte. Teraz longi w grze
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, NZD/USD, EUR/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here