Naga Marketsmbank kurs GPW, logo mBankuKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,66%. Akcje drożały o 2,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 397 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 0,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 394,60 zł. W sumie od sierpnia ubiegłego roku, fala wzrostowa osiągał w szczytowym punkcie około 35% zwyżki.


Pod oporem 400 zł

Spoglądając na wykres z tygodniowym interwałem czasowym, widać że mamy do czynienia z szerszym trendem spadkowym od początku 2018 roku. W drugiej połowie ubiegłego roku zostało jednak zainicjowane dość dynamiczne odbicie, które nadal trwa. Na wykresie widać, że cena cały czas oscyluje pod oporem w rejonie 400 zł oraz tuż pod linią trendu spadkowego. Wydaje się, że wybicie tych dwóch elementów technicznych mogłoby doprowadzić do rozwinięcia odbicia i ruchu na zeszłoroczne maksima przy 460 zł. W ostatnim czasie obserwujemy nieco wyższe obroty i po chwilowej korekcie, cena wraca pod wspomniany opór. Widoczna jest więc lekka presja popytowa, być może związana z tym, że bank został wystawiony na sprzedaż i czeka na nowego nabywcę. To może ograniczać wszelkie ruchy podażowe w najbliższym czasie.

mbank 12.02.2020
Notowania mBank 12.02.2020

Wyniki słabsze niż rok temu

Przed kilkoma dniami spółka pokazała wyniki za ostatni kwartał ubiegłego roku. Bank odnotował 116,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 316,63 mln zł zysku rok wcześniej. “Dochody ogółem Grupy mBanku zmniejszyły się o 5,8% w stosunku do poprzedniego kwartału i wyniosły 1 409,3 mln zł. Dochody podstawowe spadły z powodu niższego wyniku z tytułu odsetek, podczas gdy wynik z tytułu prowizji wzrósł w ujęciu kwartalnym” – napisano w raporcie. W całym 2019 roku bank miał 1 010,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 1 302,79 mln zł zysku rok wcześniej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here