Naga MarketsPremier UK, Theresa MayMimo, że już pod koniec ubiegłego tygodnia pojawiły się pogłoski o tym, że Theresa May może być coraz bliżej osiągnięcia porozumienia z liderem głównej, opozycyjnej partii a co za tym idzie i ratyfikowania umowy i wcześniejszego upuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, to w chwili obecnej osiągnięcie porozumienia nie wydaje się juz takie oczywiste.


Rozmowy utknęły w martwym punkcie

Jak donosi Bloomberg powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą, po kolejnym dniu niejednoznacznych rozmów już nawet gabinet brytyjskiej premier stwierdził, że rozmowy międzypartyjne utknęły w martwym punkcie i prawdopodobnie nie doprowadzą do porozumienia w sprawie dalszych działań.

Mimo, że wtorkowe rozmowy zostały opisane jako “solidne”, to zespół Theresy May został oskarżony o brak ustępstw, co utrudnia osiągnięcie porozumienia. Negocjacje mają jednak zostać wznowione dziś popołudniu.

– Oczekujemy kompromisu, ale bez rządu, który jest skłonny do kompromisu, trudno jest dostrzec, jak można osiągnąć jakiekolwiek porozumienie – powiedziała Rebecca Long-Bailey, rzeczniczka Partii Pracy.

Biuro obecnej premier wydało natomiast oświadczenie, w którym opisano dotychczasowe rozmowy jako “konstruktywne i szczegółowe”.

Partia Konserwatywna żąda ustąpienia Theresy May

Doniesienia medialne podają, że Graham Brady, przewodniczący tzw. komitetu z 1922 r. reprezentującego konserwatywnych posłów powiedział na prywatnym spotkaniu z Theresą May, by ta przedstawiła datę swojego ustąpienia ze stanowiska. James Slack, rzecznik prasowy brytyjskiej premier podkreślił jednak, że Theresa May określiła warunki swojego ustąpienia ze stanowiska już 29 marca br. i od tego czasu jej plany nie uległy zmianie.

UK weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Long-Bailey, który był jednym z przedstawicieli Partii Pracy we wtorkowych rozmowach, powiedział, że istnieje “wola” znalezienia konsensusu, ale nie było “żadnego ruchu” ze strony rządu w sprawie unii celnej z UE po Brxicie.

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się więc, że kompromis nie zostanie osiągnięty na czas, aby uniknąć udziału w zaplanowanych na 23 maja br. wyborach do Parlamentu Europejskiego. Celem rozmów będzie więc teraz dopięcie wszystkich, najistotniejszych kwestii, zanim wybrani posłowie do Parlamentu Europejskiego obejmą swoje mandaty, co nastąpi 2 lipca.

– Bardzo liczyliśmy na to, że uda nam się uporządkować nasze wyjście i doprowadzić do zawarcia traktatu, tak aby wybory te nie musiały się odbyć. Ale zgodnie z prawem, muszą się one odbyć – powiedział Lidington w rozmowie z BBC.

Sekretarz do spraw Brexitu, Steve Barclay powiedział również w trakcie wtorkowego posiedzenia gabinetu, że rząd nie może zrezygnować z przygotowania środków awaryjnych na wypadek braku porozumienia z UE. Barclay ostrzegł, że “no-deal Brexit” jest nadal możliwe, jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte do 31 października. Jedyną opcją byłoby wówczas kolejne, już trzecie przedłużenie Brexitu, na co przywódcy UE mogliby się już nie zgodzić. Istniałaby też teoretyczna możliwość odwołania Brexitu, choć na to nie zgodzi się prawdopodobnie brytyjski Parlament.

Kurs funta poniżej 5,00 zł. Tanieje już o niemal 5 gr.

Kurs funta nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Mimo, że w ubiegłym tygodniu obserwowaliśmy jego aprecjację, to od początku tygodnia osunął się on bowiem już o niemal 5 groszy, w efekcie czego funt znów notowany jest poniżej 5 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara nowozelandzkiego (NZD) pod presją obniżonych stóp procentowych
Następny artykułWork Service [WSE] – dodatnie wyniki i zmiany w akcjonariacie – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here