Naga MarketsmaxcomMaxcom S.A., notowany na GPW dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych, podjął decyzję o współpracy z chińskimi partnerami w zakresie produkcji maseczek ochronnych i innych środków ochrony osobistej, poinformowano w nocie prasowej. Produkty przeznaczone na walkę z epidemią koronawirusa COVID-19 będą oferowane w Polsce jednostkom służby zdrowia oraz odbiorcom hurtowym i klientom indywidualnym. Spółka od kilkunastu lat produkuje urządzenia telekomunikacyjne w Chinach i chce wykorzystać kanały dystrybucyjne oraz doświadczenie w branżach przeciwdziałających pandemii.


Maxcom chce wesprzeć polską służbę zdrowia

Obserwując niełatwą sytuację epidemiologiczną w Polsce i w naszym regionie na Śląsku, podjęliśmy niezwłoczną decyzję o wsparciu polskiej służby zdrowia i osób indywidualnych poprzez import środków ochrony osobistej, na początku maseczek ochronnych. Chińska spółka Maxcom International szybko i efektywnie osiągnęła porozumienie z lokalnymi producentami. Dzięki naszym kanałom dystrybucji, już otrzymaliśmy pierwszą partię maseczek, które wkrótce znajdą się na polskim rynku. Będziemy prowadzić import tak długo, jak będzie to konieczne  mówi Andrzej Wilusz, Wiceprezes Zarządu Maxcom S.A.     

Mimo wzrostu cen frachtu lotniczego i wydłużonych terminow dostaw z Chin, wszystkie importowane produkty ochrony osobistej będą sprzedawane w preferencyjnych cenach. Spółka będzie starać się utrzymywać możliwie najniższe ceny sprzedaży dla swoich odbiorców, aby cena dla użytkownika była jak najbardziej przystępna. W celu zwiększenia ochrony i bezpieczeństwa personelu medycznego w miarę otrzymywania kolejnych dostaw maseczek ochronnych, Maxcom będzie przekazywał część maseczek nieodpłatnie dla placówek ochrony zdrowia.

Chcemy każdego dnia kierować się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu, co owocuje także innymi inicjatywami ku walce z epidemią. Tyskiemu szpitalowi zakaźnemu przekazaliśmy nasze urządzenia telekomunikacyjne, prowadzimy także akcję #ZadzwońDoSeniora, wspieraną przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jednocześnie mamy nadzieję na jak najszybsze wygaszenie powstałej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie – dodaje Andrzej Wilusz.

Maxcom prowadzi także inne inicjatywy ukierunkowane na pomoc służbie zdrowia i mieszkańcom w walce z epidemią. Spółka przekazała nieodpłatnie na użytek jednoimiennego, zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach sprzęt telekomunikacyjny: krótkofalówki Maxcom PMR WT360. Ponadto firma uczestniczy w akcji #ZadzwońDoSeniora poprzez oferowanie Klientom darmowej dostawy telefonów zamawianych poprzez stronę internetową w kanale e-commerce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki kontynuują sentyment sesji azjatyckiej. Co dalej z indeksami?
Następny artykułIndeks DAX utrzyma się w konsolidacji. Tak sugeruje wykres H4
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here