Naga MarketsMaxcom zajmuje się produkcją oraz dystrybucją własnych marek produktów telekomunikacyjnych.

maxcom
źródło xStation 5

Notowania spółki poprawiły się od jesieni ubiegłego roku i dość szybko cena wzrosła z okolic 13-14 zł do ponad 20 zł. Obecnie na wykresie trwa konsolidacja, wydaje się, że nie ma nic dziwnego w tym aby pojawiła się większa korekta po tak silnych wzrostach. Myślę, że porównywalne cofnięcie z korektą z końca ubiegłego roku lub też do wsparcia okolic 20 zł nie byłoby zaskoczeniem. Powody wzrostów to przede wszystkim dobre wyniki. Trzy kwartały z rzędu rosną przychody, w trzecim kwartale o 21%, a zysk netto o 32%. W 2017 roku najlepiej wypadł ostatni kwartał, możliwe więc, że i teraz rynek gra pod mocny raport roczny, który poznamy 26 kwietnia. Wydaje się także, że rynek docenia zwiększanie skali działalności. Niedawno spółka informowała o zamiarze przejęcie udziałów w litewskiej firmie produkującej elektryczne napędy do rowerów, które można podłączyć do zwykłego roweru.

Wcześniej pojawiały się informacje o ekspansji na rynek amerykański, rozpoczęcie eksportu do Afryki czy też założenie spółki dystrybucyjnej w Hongkongu. W połowie zeszłego roku pojawiła się rekomendacja celująca w poziom 27,40 zł, a więc jeszcze sporo wyżej niż cena rynkowa. W raporcie wskazano, że spółka ma zdolność generowania gotówki, stara się wypłacać dywidendy, ponadto kontroluje około 40% polskiego rynku telefonów klasycznych, ma podpisane umowy z głównymi operatorami, a także z największymi sprzedawcami i dystrybutorami sprzętu informatycznego. W innej rekomendacji z listopada, spółkę wyceniono na poziomie 27,90 zł także sugerując kupno jej akcji. Wydaje się, że po ostatniej fali wzrostowej przychodzi czas na korektę, po której kupujący mogą ponownie zwiększyć swoją aktywność.

Czytaj także: T-Bull [TBL], Synektik [SNT] – Gorące spółki dnia 18.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here