Naga MarketsŚwiat zbliża się do historycznego „punktu przegięcia”, ostrzega Max Keiser po tym, jak bank centralny Singapuru przyznał, że większe zadłużenie nie wchodzi już w grę w przypadku jakiegokolwiek kraju. Keiser dodał, że świat potrzebuje bitcoina, gdy gospodarka osiąga „punkt nasycenia zadłużenia”.

  • Keiser ponownie ostrzega przed tym, co nas czeka pod kątem ekonomicznym.
  • Twierdzi, że BTC może być ratunkiem dla świata.

Max Keiser: zadłużenie jest na maksymalnym poziomie

Świat ma teraz tak duże zadłużenie, że po raz pierwszy nie może być już ono być większe – sugeruje Keiser.

W najnowszym wydaniu programu telewizyjnego Keiser Report z 22 września, jego gospodarz ostrzegł, że banki centralne są odpowiedzialne za globalne zadłużenie osiągające nowy „punkt przegięcia”.

Dziennikarz odniósł się do komentarzy banku centralnego Singapuru, Monetary Authority of Singapore (MAS), który w zeszłym tygodniu ostrzegł, że państwa nie mogą już się zadłużać.

Jak dziś walczy się z kryzysem?

Banki centralne na całym świecie interweniowały ostatnio na rynkach, kupując akcje i inne aktywa. Miało to na celu ograniczenie wpływu gospodarczego pandemii Covid-19.

Po pierwsze, jest całkiem oczywiste, że nie możesz dalej zwiększać swojego zadłużenia – powiedział Tharman Shanmugaratnam, prezes MAS, gdy komentował politykę państw w czasach kryzysu. – Nie wierzę też, że nowe wyższe poziomy zadłużenia, do których dąży obecnie wiele krajów, będą zrównoważone (…).

Sam dług publiczny Stanów Zjednoczonych wzrósł w tym roku do 26,7 biliona dolarów, co oznacza wzrost o 4 biliony dolarów od czerwca 2019 roku.

Gospodarka Ziemi nie jest w stanie dłużej zaciągać długów; jesteśmy w punkcie nasycenia – podsumował Keiser.

Odnosząc się do konsekwencji takiej polityki zadłużeniowej wielu krajów, powiedział, że od teraz zwykli konsumenci będą po prostu płacić rachunki, jakie zaciągali politycy. Ma to “doprowadzić do niesamowitych niepokojów społecznych”. Dodał, że świat potrzebuje bitcoina, gdy gospodarka osiąga „punkt nasycenia zadłużenia”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here