Naga Markets
Max Keiser (ponownie) twierdzi, że bitcoin będzie kosztował 220 tys. dol.
Max Keiser

Ponoć powtórzone tysiąc razy kłamstwo taje się prawdą, czy jednak ta sama zasada sprawdza się do prognoz na rynkach finansowych? Wiele wskazuje na to, że sprawdzić chce to Max Keiser, który od ubiegłego roku wielokrotnie powtarza swoją projekcję przyszłej wartości bitcoina (BTC), celując w poziom 220 tys. dol. Co prawda początkowo twierdził, że kryptowaluta osiągnie pułap jeszcze w ubiegłym roku, teraz celuje jednak w końcówkę 2022.

  • Maksymalista BTC Max Keiser przewiduje, że największa kryptowaluta osiągnie w tym roku wielokrotnie powtarzany przez niego cel 220 tys. dol.
  • Po raz pierwszy z ust Keisera słyszeliśmy o tym poziomie w marcu 2021 roku
  • Projekcja Keisera opiera się na jednej z jego teorii, że cena najstarszej kryptowaluty ma tendencję do podążania za hashrate sieci.
  • Więcej podobnych i ciekawyh artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Rekordowy hashrate sieci bitcoina = rekordowa wycena BTC?

Jak donosił w tym tygodniu Comparic.pl, hashrate bitcoina osiągnął nowy rekordowy poziom 203,5 eksahaszy 2 stycznia, rozpoczynając nowy rok z hukiem i świętując 13. rocznicę wykopania pierwszego bloku BTC.W wywiadzie dla Daily Express, Keiser odniósł się do spadku mocy haszowania w czerwcu w reakcji na nagły zakaz wydobycia kryptowalut w Chinach. Nazwał go „tymczasową czkawką” gdyż rynek w zaledwie kilka miesięcy wrócił na właściwe tory i ponownie osiągnął historycznie wysokie wartości.

Keiser wykorzystał fakt osiągnięcia rekordowej mocy haszowania do powtórzenia swojej prognozy, że bitcoin w 2022 roku zmierza w kierunku poziomu 220 tys. dol.: „Nowe ATH mocy haszowania oznacza, że ATH ceny również się zbliża”

Jak wspomniano wcześniej, Keiser wielokrotnie sugerował, że BTC będzie zmierzać do 220 tys. dol., pierwszy raz w połowie marca 2021 roku. Max Keiser napisał wówczas na Twitterze, że cena bitcoina sygnalizuje, iż pieniądze fiducjarne przeżywają hiperinflacyjne załamanie w stosunku do BTC. Jeśli inflacja dalej będzie rosnąć, BTC prędzej czy później osiągnie zakładany przez niego cel.

Stanowisko to powtarzał jeszcze kilkukrotnie, między innymi w maju oraz w lipcu ubiegłego roku. Przy obecnych cenach BTC realizacja tak odważnej projekcji wydaje się mało prawdopodobna. 2021 rok przyniósł jednak dwa bardzo silne rajdy bitcoina, które powinny przyzwyczaić inwestorów do tego, że na rynku kryptowalut nie ma rzeczy niemożliwych.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje stratyChcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here