Naga Markets

Rządy oraz banki są i będą jedynymi zwycięzcami, mówi Max Keiser. Dodał, że obywatele ostatecznie przegrają. A przynajmniej ci, którzy trzymają oszczędności w fiatach.

  • Keiser twierdzi, że obywatele są w rywalizacji z rządami skazani na klęskę.
  • Sugeruje, by kupować BTC i złoto.

Keiser: kupuj bitcoiny

– O ile nie jesteś krajem, który może zarabiać na obniżaniu wartości twojej waluty, otrzymując łapówki od Wall Street, która pakuje wszystkie te waluty w formie obligacji o ujemnym oprocentowaniu, wtedy masz tylko jeden wybór – powiedział Keiser podczas odcinka programu z 15 października. – Możesz tylko spróbować wygrać (…) ze złotem, srebrem i bitcoinem – dodał.Innymi słowy po raz kolejny sugeruje, by inwestować w kruszce i kryptowaluty.

Dodruk

Keiser może mieć w dużej mierze rację, bowiem w USA trwa iście szalony dodruk waluty. Taką samą politykę od czasu kryzysu z 2008 r. prowadzi Europejski Bank Centralny. Proces ten po obu stronach oceanu dodatkowo przyspieszył w wyniku koronakryzysu z tego roku. Dziś w USA trwa już tylko debata dot. tego, ile dolarów dodrukować i o jakiej skali programów antykryzysowych rozmawiać, a nie czy w ogóle to robić.

– Rynek forex, promotorzy pieniądza papierowego – wszyscy próbują, podsycić inflację, ale wiemy, że to fałsz – wyjaśnił Keiser. – Próbują zdegradować swoją walutę, aby zwiększyć eksport kosztem wszystkich innych przy stole pokerowym, grze geopolitycznej. (…) Pytanie brzmi – kto będzie miał najgorszą walutę w przyszłości? – dodał.

Według niego tylko rządy i banki mogą wygrać w obecnym układzie opartym na dodruku. Mali gracze i obywatele mają jednak inną drogę ratunku – kupić złoto, srebro i bitcoina (BTC). Warto dodać, że coraz częściej to na te aktywa ludzie zaczynają patrzeć jak na safe haven, czyli dobra, które chronią przed inflacją i są zabezpieczeniami przed problemami ekonomicznymi.

Autor poleca też:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here