whitebit

Max Keiser, prominentny dziennikarz finansowy i znany zwolennik Bitcoina, ponownie zwrócił uwagę na altcoina Cardano (ADA), przewidując, że ta popularna kryptowaluta “spadnie do zera” w stosunku do Bitcoina. Jego prognoza wywołała burzę w społeczności ADA, gdzie inwestorzy i entuzjaści tej waluty odpowiadają mu krytyką i wszechobecnym trollowaniem.

Prognoza Maxa Keisera. Prześmiewcze reakcje społeczności kryptowalutowej

W jednym ze swoich tweetów, Max Keiser dołączył zrzut ekranu wykresu ADA/BTC, argumentując, że wartość Cardano spada do zera w relacji do Bitcoina. Keiser nie ukrywa swojej postawy maksymalisty Bitcoinowego, co oznacza, że ma negatywne nastawienie do altcoinów, takich jak ADA, ETH, XRP, SOL, BNB i inne.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Jego uwagi nie omijają także założyciela Cardano, Charlesa Hoskinsona, którego Keiser nazwał “s-coinerem”. To kolejny epizod w długiej historii wyraźnego sceptycyzmu Keisera wobec innych kryptowalut, które konkurują z BTC.

Społeczność kryptowalutowa szybko zareagowała na te słowa, a wielu użytkowników Twittera/X zaczęło trollować Keisera, sugerując mu zakup ADA i wyrażając niezgodę z jego jednostronnym podejściem do rynku wirtualnych walut. Przeciwnicy przypominają, że ADA notuje wzrosty od 2018 roku, co świadczy o stabilności tej kryptowaluty pomimo krytyki.

Bitcoin wciąż w centrum uwagi

Max Keiser wciąż utrzymuje optymistyczne podejście do Bitcoina, przewidując, że osiągnie on nowy rekord wszechczasów w najbliższym kwartale. Jego prognozy cenowe dla BTC obejmują również docelowy poziom 50 000 USD, który zdaniem Keisera jest „kwestią czasu”.

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin wykazał wzrost o 4,80%, osiągając poziom 47 500 USD. Tempo to utrzymuje się od 11 stycznia, kiedy Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła handel ETF-ami opartymi na Bitcoinie. Firmy takie jak BlackRock, Ark Invest, Fidelity i VanEck intensywnie gromadzą BTC, co napędza wzrost ceny tej najważniejszej kryptowaluty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:


BitgetBitget to założona w 2018 roku, wiodąca giełda kryptowalut i firma Web3 obsługująca ponad 20 milionów użytkowników w ponad 100 krajach i regionach. Oprócz tradycyjnych narzędzi handlowych Bitget był pierwszą giełdą, która uruchomiła Copy Trading i jest obecnie największą na świecie platformą do kopiowania transakcji kryptowalutowych. Giełda zapewnia także najwyższe standardy bezpieczeństwa, a inwestorzy mogą skorzystać z Bitget Wallet, światowej klasy portfela kryptowalutowego oferującego szereg funkcji Web3, w tym portfel, swap, NFT Marketplace, przeglądarkę DApp i wiele innych. Jednym z ambasadorów Bitget jest Lionel Messi, ośmiokrotny zdobywca Złotej Piłki.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem walut oraz surowców. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.