Naga MarketsWeteran z Wall Street i popularyzator bitcoina, Max Keiser, mówi, że wierzy, że główna kryptowaluta rozpocznie w tym roku ogromną hossę, która będzie efektem luzowania polityki monetarnej banków centralnych.

  • Max Keiser jest zdania, że banki centralne nieświadomie umacniają pozycję BTC na rynku.
  • Jego zdaniem do końca roku za 1 BTC zapłacimy ponad 200 000 USD.

Max Keiser – wyśmiewany, ale miał rację

Dwa lata temu Keiser przedstawił prognozę mówiącą o tym, że bitcoin pod koniec 2020 roku będzie kosztował około 28 000 USD. Wtedy część osób z niego kpiła. Miał jednak rację. A dokładniej: był lekkim pesymistą.

Te artykuły również Cię zainteresują
W nowym wywiadzie dla Stansberry Research Keiser mówi teraz, że spodziewa się, że bitcoin wzrośnie o prawie 550 proc. w porównaniu z obecną ceną 37 000 USD. Kiedy? Przed końcem tego roku.

Dodruk na skalę Republiki Weimarskiej

Zamierzam przyjąć 220 000 USD za bitcoina jako cel na 2021 r., co przyniosłoby nam wycenę rynkową rzędu 4 bilionów USD, co moim zdaniem jest dobrym celem na 2021 r. Mamy zamiar dogonić złoto – wyjaśnił. – Myślę, że katalizatorem będzie, jak powiedziałem, upadek jednego z głównych banków centralnych – dodał i powiedział, że czeka nas dodruk na skalę tego z czasów Republiki Weimarskiej.

Keiser przewiduje również zawirowania w makroekonomii. Spodziewa się, że jeden z głównych banków centralnych upadnie w nadchodzącym roku.

– Jednym z moich przewidywań będzie upadek jednego z głównych banków centralnych na świecie w 2021 r. Są one mocno lewarowane… – dodał. – Te banki są lewarowane w stosunku 50, 60, 70 do jednego… Jeden z nich upadnie w 2021 roku i to rozpocznie lawinę. Chodzi o spadki [wartości] pieniędzy papierowych, a głównym beneficjentem tego będzie bitcoin. To jeden z katalizatorów wzrostu cen [bitcoina] w 2021 r. – prognozuje.

Dziś za 1 BTC na giełdach płaci się 37 000 USD, czyli 27 proc. więcej niż 7 dni temu. z kolei 1 ETH kosztuje już ok. 1 200 USD – ok. 60 proc. więcej niż początkiem roku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here