Naga Marketssymbole btc i usdRok 2018 w przypadku kryptowalut stał pod znakiem spadków. Teraz w środowisku inwestorów widać nadzieje, że w 2019 roku nastąpi odwrócenie trendu. Max Keiser idzie jeszcze dalej i przewiduje, że Bitcoin zdetronizuje dolara.


Mówiąc dokładniej, znany amerykański dziennikarz twierdzi, że Bitcoin zdetronizuje dolara amerykańskiego jako światową walutę rezerwową. Co więcej, ekscentryk argumentuje również, że altcoiny także będą nadal rosły, gdy tradycyjne waluty stracą na wartości.

Dolar upadnie?

Przede wszystkim Keiser zauważył, że rok 2019 będzie prawdopodobnie rokiem, w którym dolar amerykański stanie na krawędzi “upadku”. To spowoduje powstanie finansowych alternatyw dla USD. Proponuje też, aby kryptowaluty stały się alternatywą do systemu SWIFT – dominującego protokołu komunikacji międzybankowej.

Same spadki na rynkach nie zniechęcają kontrowersyjnego Maxa:

“Ale jeśli chodzi o to, dokąd zmierza Bitcoin – ty i ja jesteśmy zaangażowani w tą przestrzeń od 2011 roku, zauważyliśmy, że w 2011 r. spadł on o 94%, a w latach 2013, 2014, 2015, (…) o od 88% do 91%.”

Jak sam zauważa, dziś kryptowaluty mają już solidne fundamenty, zaś sami “inżynierowie nie są rozpraszani” wahaniami kursu. Twierdzi również, że spowolnienie gospodarcze – które, jak się powszechnie uważa, wkrótce będzie odczuwalne – oraz słabe wyniki amerykańskiego rynku akcji, będą czynnikami, które sprawią, że ludzie zaczną uciekać w kierunku cyfrowych walut.

KryptoAlternatywa

Co ciekawe, sugeruje również, że kryptowaluty są coraz częściej postrzegane jako atrakcyjne alternatywy “długoterminowego przechowywania wartości”, czyli zajmują powoli miejsce akcji giełdowych. Kontynuując tą myśl, zauważa, że również Bitcoin docelowo stanie się ciekawą alternatywą dla dzisiejszych posiadaczy walut wyemitowanych przez banki centralne.

“Harmonogram emisji monet wydobywanych co dziesięć minut sprawia, że ​​Bitcoin jest centralnym bankiem świata o najbardziej solidnej polityce monetarnej” – stwierdził Keiser.

Według dziennikarza ta stała podaż kryptowalut jest bezpieczniejsza i mniej podatna na manipulacje niż polityka monetarna banków centralnych.

Keiser jest jednak dość kontrowersyjną postacią. W 2014 r. wyemitował własną kryptowalutę – MaxCoina, zaś w 2013 r. mocno promował Litecoina, przez co ta druga w tamtym czasie – pod kątem kapitalizacji – cyfrowa waluta zaliczyła bańkę spekulacyjną.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here