Naga Marketsmax keiserDziennikarz i zwolennik bitcoina Max Keiser wygłosił przemówienie na Labitconf w Montevideo w Urugwaju, w którym wyjaśnił wpływ, jaki kryptowaluty wywierają na światową gospodarkę i w szczególności region Ameryki Łacińskiej.

W swoim przemówieniu zatytułowanym „Dlaczego Bitcoin ma znaczenie na rynkach wschodzących” Keiser w bardzo krytycznych słowach odniósł się do pieniędzy typu fiat i tradycyjnego systemu ekonomiczno-finansowego.

Max Keiser: czas posprzątać ten bałagan!

Keiser podkreślił, że pierwszą rolą bitcoina jest posprzątanie bałaganu pozostawionego na świecie przez pieniądze fiducjarne. W jednym z punktów prezentacji powiedział: „Naturalna przemoc pieniądza fiducjarnego musi zostać zastąpiona przez pokojową naturę bitcoina”.

Zauważył, że politycy w Stanach Zjednoczonych zaczynają rozumieć, o co chodzi z kryptowalutami, i zacytował kongresmena Brada Shermana, który przyznał, że celem BTC jest odebranie władzy klasie politycznej.

Kontrowersyjny dziennikarz dodał, że „bitcoin jest walutą globalnej rewolucji i koszmarem pieniędzy fiat”. Stanowi rodzaj „pieniądza oporu”.

Kryptowaluty a Argentyna

Keiser skorzystał również z okazji, aby porozmawiać o Argentynie, mówiąc, że ten kraj jest dobrym miejscem do przyjęcia bitcoina, ponieważ przeżywał już dość mocne kryzysy gospodarcze i społeczne w ostatnich dziesięcioleciach.

Dziennikarz jest znany ze swego byczego nastawienia do kryptowalut. Na początku września stwierdził, że kurs BTC osiągnie wkrótce poziom 28 tysięcy dolarów. Bazował przy tym na szybkości hash rate oraz teorii gier. Twierdzi nawet, że cyfrowa waluta jest lepsza zarówno od walut fiducjarnych jak i złota.

Z kolei w sierpniu prognozował, że altcoiny umrą, ale na rynku pozostanie tylko BTC:

„Wyczuwam, że w tym tygodniu bitcoin przekroczy [poziom] 15 000 USD. Zaufanie do rządów centralnych, banków centralnych i scentralizowanych pieniędzy jest najniższe od dziesięcioleci.”

Mimo kontrowersji, jakie budzi, sam Keiser jest dość wpływową postacią na rynku kryptowalut. W 2013 r. swoją wypowiedzią napompował kurs LTC. Stał też za projektem własnej kryptowaluty – MaxCoina. Był to token, o którym dziś większość inwestorów już nie pamięta. Służył do płacenia za… wibratory jednej z firm, ale skończył jak zabawka spekulantów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here