Max Keiser uważa, że BTC nie ma rywali w gronie altcoinów. To o tyle ciekawe, że parę lat temu promował swoją kryptowalutę.

  • Keiser jest zdania, że altcoiny są zbędne, gdy jest BTC.
  • Uważa, że wiele z “altów” to scamy.

Max Keiser: król jest jeden!

Keiser uważa, że na rynku jest wiele bezużytecznych kryptowalut.– Nie ma coina, który mogłaby zrobić to, czego bitcoin już nie robi lub będzie w stanie zrobić wkrótce. To, co kupujesz za pomocą bitcoina, to bezpieczeństwo – powiedział

Reszta to scamy!

Były makler z rynku papierów wartościowych twierdzi, że główne forki, takie jak Bitcoin Cash i Bitcoin SV, nie są bezpieczne. Nazywa kilka innych altcoinów „czystymi oszustwami”.

Dodał, że założyciele innych kryptowalut “sprzedają [swoje cyfrowe waluty] i zarabiają dużo pieniędzy [dzięki temu procesowi]. Wiele osób traci pieniądze i nie ma pożytku [z tych kryptowalut].” Zapewne chodziło mu o XRP, token Ripple, który to projekt od dawna budzi kontrowersje ze względu na sprzedaż wspomnianych tokenów przez szefostwo firmy.

Dalsza część artykułu pod filmem
Zauważa, że dziś BTC ma największy wolumen, “wszystko inne zostanie całkowicie zmarginalizowane.”

Myślę, że bitcoin ma teraz 90 proc. całego wolumenu… Dzienny wolumen w przypadku innych 5000 coinów jest tak niewielki, że całkowicie, prawie wcale, nie istnieje. Są więc całkowicie bezużyteczne. Nie mają żadnego celu [istnienia] – dodał.

Zapomniał przy tym dodać, że w 2013 r. sam promował MaxCoiny, swoją kryptowalutę.

Era eksperymentów

Keiser nazywa lata 2014–2017 erą eksperymentów, kiedy pojawiło się mnóstwo nowych coinów, łącznie z wieloma projektami próbującymi konkurować z bitcoinem. Jego zdaniem główna kryptowaluta wyszła z tej wojny domowej zwycięska.

– Największym osiągnięciem bitcoina, prawdopodobnie, podsumowując to w jednym zdaniu, jest to, że oddziela pieniądze od państwa. Przed bitcoinem pomysł niepaństwowych pieniędzy był nie do pomyślenia. Niektórzy ekonomiści mówili na marginesie, że jest to możliwe. Ale dopiero po pojawieniu się bitcoina mamy [dowód na] istnienie twardego pieniądza, zamiennika złota – spuentował.

Autor poleca też: Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj