Naga Marketsmatic śmierćRynek bitcoina i kryptowalut jest dobrze znany z dużej zmienności, ale nagłe 70% spadku i to w ciągu godziny nadal jest ekstremalnym zjawiskiem. Nawet w przypadku cyfrowych walut.

Matic, cyfrowy token używany w sieci Matic, nagle spadł w nocy o około 70%. Kryptowaluta spadła do 0,013 USD z 0,042 USD w ciągu godziny. Jaki był tego powód? Ten nie był jasny od razu, chociaż dyrektor popularnej giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, zabrał na Twittera, aby uspokoić użytkowników projektu:

„Nasz zespół wciąż bada dane, ale już wiadomo, że zespół Matic nie ma z tym nic wspólnego”.

Dodał, że „wielu dużych traderów spanikowało, powodując cykl [spadku].”

Matic: co dokładnie miało miejsce

Tymczasem współzałożyciel i dyrektor operacyjny Matic Network, Sandeep Nailwal, powiedział, że bada przyczynę tego, co miało miejsce w nocy.

„Wkrótce [wszystko] stanie się jasne” – powiedział Nailwal. Dodał, by nie poddawać się insynuacją, jakie pojawiają się w social mediach:

„Opublikujemy szczegółową analizę i wyjdziemy silniejsi niż kiedykolwiek z tej ewidentnej manipulacji”.

Bitcoin a wczorajszy spadek

Cena bitcoina, podobnie jak reszta rynku kryptowalut, nie została dotknięta spadkiem Matic. Jeden z popularnych komentatorów i inwestorów, Alex Krüger, podkreślił, że sytuacja na tokenie nie jest dla niego zaskoczeniem.

„To, co stało się z Matic, może przydarzyć się każdemu tokenowi” – przekazał za pośrednictwem Twittera.

„Byłoby bardzo zaskakujące, gdyby stało się to w przypadku dużych walut, ale nadal może się zdarzyć. (…) Dlatego kryptowaluty są rajem dla traderów, [ale] piekłem inwestorów” – dodał Krüger.

Warto zauważyć, że projekt gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich tygodni i odnotował nawet kapitalizację rynkową w wysokości ponad 100 milionów USD po raz pierwszy od momentu jego uruchomienia na początku tego roku. Dało to wzrost o 180% w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Podobno cena tokenu została wcześniej podniesiona dzięki grze Battle Racers opartej na blockchainie.

Tymczasem niektórzy inwestorzy spekulują, że nagły ruch w dół może być wynikiem tak zwanej strategii „pump and dump”, w którym duży nabywca z czasem podwyższa cenę aktywa, ale tylko po to, by ostatecznie ją zbić, sprzedając wszystko na szczycie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here