Naga Marketsmatic śmierćRynek bitcoina i kryptowalut jest dobrze znany z dużej zmienności, ale nagłe 70% spadku i to w ciągu godziny nadal jest ekstremalnym zjawiskiem. Nawet w przypadku cyfrowych walut.

Matic, cyfrowy token używany w sieci Matic, nagle spadł w nocy o około 70%. Kryptowaluta spadła do 0,013 USD z 0,042 USD w ciągu godziny. Jaki był tego powód? Ten nie był jasny od razu, chociaż dyrektor popularnej giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, zabrał na Twittera, aby uspokoić użytkowników projektu:

„Nasz zespół wciąż bada dane, ale już wiadomo, że zespół Matic nie ma z tym nic wspólnego”.

Dodał, że „wielu dużych traderów spanikowało, powodując cykl [spadku].”

Matic: co dokładnie miało miejsce

Tymczasem współzałożyciel i dyrektor operacyjny Matic Network, Sandeep Nailwal, powiedział, że bada przyczynę tego, co miało miejsce w nocy.

„Wkrótce [wszystko] stanie się jasne” – powiedział Nailwal. Dodał, by nie poddawać się insynuacją, jakie pojawiają się w social mediach:

„Opublikujemy szczegółową analizę i wyjdziemy silniejsi niż kiedykolwiek z tej ewidentnej manipulacji”.

Bitcoin a wczorajszy spadek

Cena bitcoina, podobnie jak reszta rynku kryptowalut, nie została dotknięta spadkiem Matic. Jeden z popularnych komentatorów i inwestorów, Alex Krüger, podkreślił, że sytuacja na tokenie nie jest dla niego zaskoczeniem.

„To, co stało się z Matic, może przydarzyć się każdemu tokenowi” – przekazał za pośrednictwem Twittera.

„Byłoby bardzo zaskakujące, gdyby stało się to w przypadku dużych walut, ale nadal może się zdarzyć. (…) Dlatego kryptowaluty są rajem dla traderów, [ale] piekłem inwestorów” – dodał Krüger.

Warto zauważyć, że projekt gwałtownie wzrósł w ciągu ostatnich tygodni i odnotował nawet kapitalizację rynkową w wysokości ponad 100 milionów USD po raz pierwszy od momentu jego uruchomienia na początku tego roku. Dało to wzrost o 180% w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Podobno cena tokenu została wcześniej podniesiona dzięki grze Battle Racers opartej na blockchainie.

Tymczasem niektórzy inwestorzy spekulują, że nagły ruch w dół może być wynikiem tak zwanej strategii „pump and dump”, w którym duży nabywca z czasem podwyższa cenę aktywa, ale tylko po to, by ostatecznie ją zbić, sprzedając wszystko na szczycie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here