Naga Marketsmati greenspan bitcoinZałożyciel Quantum Economics Mati Greenspan mówi, że podczas pandemii istniała tylko „luźna korelacja” między rynkami kryptowalut a indeksem S&P 500.

  • Greenspan jest zdania, że BTC oderwało się już od S&P500.
  • Oznaczałoby to, że kryptowaluta jest w pełni samodzielnym aktywem.

Mati Greenspan: bitcoin jest samodzielnym aktywem

Mati Greenspan, analityk kryptowalut, twierdzi, że korelacja między aktywami kryptowalutowymi a indeksem S&P 500 znacznie spadła od czasu dramatycznych wyprzedaży na początku pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
W biuletynie “Quantum Economics” z 5 sierpnia Greenspan stwierdził, że bitcoin (BTC) i kryptowaluty „ponownie mogą domagać się niezależności od tradycyjnych rynków”. Jednak analityk dodał również, że nawet na wczesnych etapach epidemii COVID-19 – mniej więcej od marca do maja – rynki nigdy nie były bardziej niż „luźno skorelowane”.wykres btc sp500Widzimy to wyraźnie na początku tego roku, kiedy korelacja wzrosła do 0,6 z powodu wczesnej wyprzedaży wielu aktywów w wyniku pandemii – powiedział Greenspan. – Jednak do tej pory znowu jesteśmy poniżej 0,2, co w zasadzie oznacza, że ​​nie ma już korelacji – dodał.

Wspólny czynnik prowzrostowy

Pomimo tych pozornie rozbieżnych trendów rynkowych, Greenspan powiedział, że istnieje co najmniej jeden wspólny czynnik napędzający zarówno ceny aktywów giełdowych, jak i cyfrowych: to Rezerwa Federalna.

W okresach, kiedy Fed drukuje pieniądze, wysyła tym ceny w górę na wszystkich rynkach – powiedział.

Hossa wróciła!

Greenspan stwierdził w wywiadzie z 2 sierpnia, że ​​uważa, że ​​„hossa powróciła”. 22 lipca współzałożyciel giełdy kryptowalut Gemini, Tyler Winklevoss, oświadczył zaś w tweecie, że Fed kontynuuje „przygotowywanie sceny dla kolejnej hossy bitcoina”.

Obaj panowie mogą mieć rację. Fed – i inne banki centralne – obniżyły stopy proc. do zera. Tym samym zwiększą (może nie od razu, ale w skali miesięcy) skalę obrotu pieniędzy na rynkach, co może przełożyć się na duże skoki cen. Inflacja walut fiat sprawi zaś, że inwestorzy zaczną uciekać w złoto, srebro, nieruchomości i właśnie kryptowaluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here