Naga MarketsMati Greenspan: Bitcoin nie jest bezpieczną przystanią i nas nie uratujeAnalityk Mati Greenspan podczas Virtual Blockchain Week wypowiedział się na temat obecnej sytuacji na rynku kryptowalut.

  • Mati Greenspan uważa, że BTC nie jest bezpieczną przystanią.
  • Zaprezentował wykres korelacji kursu  kryptowaluty z S&P 500.

Bitcoin a S&P 500

Założyciel Quantum Economics pokazał wykres „pokazujący, co dzieje się w krypto”. Przedstawiał on korelację bitcoina z S&P 500 w zakresie od 1 (korelacja idealna) do -1 (korelacja odwrotna). Greenspan powiedział, że „większość z was [fanów BTC] nie polubi tego, co mam do powiedzenia”.bitcoin korelacja z s&p 500

Te artykuły również Cię zainteresują
Według danych Greenspana zebranych z Coinmetrics, BTC i S&P 500 mają obecnie korelację około 0,6. Jest to najwyższa korelacja, jaką widzieliśmy od stycznia 2011 r., kiedy ledwie przekroczyła ona poziom 0,3. Greenspan twierdzi, że taka wartość wskazywała prawie na brak korelacji.

– Nic się jednak nie pojawiło, co  sugerowałoby, że kryptowaluta będzie naszym wybawcą. Bitcoin nadal jest uważany za aktywo [wysokiego] ryzyka i nie osiągnął statusu bezpiecznej przystani, który złoto zdobywało przez tysiące lat – stwierdził.

Mati Greenspan radzi…

Dalej radził on „jak inwestować w świecie po wirusie”.

Tu miał już lepsze wieści dla fanów BTC. Zauważył, że bitcoin stał się „jednym z najlepszych” aktywów, ponieważ ekonomiczny wpływ koronawirusa naprawdę zaczął być widoczny dopiero w kwietniu. Greenspan zwrócił uwagę na to, że BTC wzrosło o około 7 proc. w 2020 r. Zestawił ten wynik np. z notowaniami ropy, która spadła w ubiegłym tygodniu na poziom minusowy.

Innymi słowy, BTC nie jest bezpieczną przystanią, ale wiele zaczyna wskazywać na to, że może sobie nieźle radzić w czasie kryzysu jako ryzykowne aktywo. Brzmi to dość nieracjonalnie, ale tak jest.

Może wynikać to z paru czynników. Po pierwsze zauważmy, że nawet w Polsce zaczyna brakować już kruszców. Jak wiemy w 2017 r. w kryptowaluty inwestowało część traderów z rynku złota. Teraz mogą powrócić oni na rynek cyfrowych walut. Ponadto BTC jest niezależne od banków centralnych, a te prowadzą ostatnimi czasy niemal szalony dodruk.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here