whitebit

Na rynku kryptowalut widać ożywienie. Główne cyfrowe aktywa – bitcoin i ether – drożeją. Do tego już 15 września Ethereum przejdzie na nowy algorytm emisji coinów – proof-of-stake, który może sprawić, że podaż ETH znacznie spadnie. Czy to już dobry moment na inwestowanie w cyfrowe waluty? Co myśli o tym CEO ARI10 – Mateusz Kara?

Kurs bitcoina rośnie

– Cena bitcoina zaczęła ostatnio rosnąć, a kurs głównej kryptowaluty rynku na wykresie wygląda coraz lepiej! Nadal jednak trudno ostatecznie wyrokować, czy to już początek nowego cyklu, czy tylko korekta poprzednich dramatycznych spadków – zauważa Mateusz Kara.Kupuj kryptowaluty korzystając ze strategii Dollar Cost Averaging (DCA) razem z Bitcan.pl oraz ARI10.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Pytany, czy jego zdaniem warto już inwestować w cyfrowe aktywa, sugeruje ostrożność.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Jeżeli ktoś pyta mnie o to, czy warto dziś inwestować w kryptowaluty odpowiadam: tak, ale z jednym zastrzeżeniem. Nadal uważam, że najrozsądniejszą strategią jest uśrednianie ceny zakupu, czyli np. nabywanie co miesiąc części BTC czy ETH za określoną kwotę, a nie wrzucanie na rynek od razu wszystkich swoich oszczędności – radzi.

Czy ETH prześcignie BTC?

Zapytaliśmy też Mateusza Karę o to, czy jest zdania, że Ethereum ostatecznie prześcignie bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej.

W kwestii ETH mogę powiedzieć tylko tyle, że wiele będzie zależało od sukcesu Ethereum 2.0. Projekt ten ma wielki potencjał i jeśli się powiedzie, kapitalizacja ETH w dłuższym terminie może znacznie urosnąć, może nawet zagrażając pozycji bitcoina – odpowiedział nam CEO ARI10. – Do tego zaletą “nowego” Ethereum będzie proof-of-stake. Odstawiając na bok kwestie technologiczne, widzimy coraz większą presję regulatorów na rynek kryptowalut, by ten odchodził od proof-of-work. Działania polityków w tym zakresie mogą być zagrożeniem dla bitcoina. Twórcy Ethereum chcą chyba wyprzedzić tego typu ciosy od strony władz, co uważam za rozsądny ruch – dodał.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Zajmuje się rynkiem kryptowalut (bitcoin, ethereum, etc.). Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj