Naga Markets

Branża kryptowalut nadal żyje upadkiem giełdy FTX. Wielu inwestorów boi się o swoje środki, które ma zdeponowane na giełdach. O sytuację na rynku zapytaliśmy Mateusza Karę, CEO Ari10, która to stoi za jednym z najpopularniejszych kantorów cyfrowych aktywów w Polsce.

  • Mateusz Kara powiedział nam, że środki klientów Ari10 są w pełni bezpieczne.
  • – Jako Ari10 od początku naszego istnienia priorytetowo traktowaliśmy bezpieczeństwo środków naszych klientów – przekazał nam CEO Ari10.

Sprawa FTX zaszkodziła rynkowi

Obecnie nastroje na rynku kryptowalut są złe.– Rynek kryptowalut żyje sprawą giełdy FTX. Ta ogłosiła upadłość. Na jaw wychodzi coraz więcej kontrowersji związanych z jej funkcjonowaniem – powiedział nam Mateusz Kara, CEO Ari10.

Czy więc polscy inwestorzy powinni się obawiać, że spotka ich podobny los jak osób, które trzymały środki na FTX?

– Jako Ari10 od początku naszego istnienia priorytetowo traktowaliśmy bezpieczeństwo środków naszych klientów. Dbamy też o sytuację finansową naszej firmy. Dlatego też dziś, w czasie bessy na rynku, nadal prężnie się rozwijamy i inwestujemy – tłumaczy nam Kara.

Jak dodaje, klienci Ari10 nie muszą się niczego bać.

– Pragnę zapewnić, że nasi klienci nie muszą obawiać się o powierzane nam choćby na chwile środki. Posiadamy także rezerwy finansowe, które umożliwią nam przetrwanie nawet gorszych okresów dekoniunktury na rynku kryptowalut – uspokaja nasz rozmówca.

Nie trzymać środków na giełdzie!

Wiemy więc, że nasze środki na Ari10 są bezpieczne. Mimo tego warto pamiętać o starej zasadzie: nie trzymać środków na giełdzie kryptowalut!

Historia bitcoina to bowiem też upadki giełd. Osoby, które miały swoje kryptowaluty na Mt.Gox, do dziś ich nie odzyskały. Warto więc pamiętać o starej zasadzie: nie twoje klucze prywatne, nie twoje kryptowaluty.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj