Naga Marketsmastercard logoMastercard zarejestrowało patent na proponowany system, który pozwoliłby na uruchomienie różnego rodzaju blockchainów. W tym tych uniwersalnych, obsługujących wiele kryptowalut. 


Opublikowany we wtorek przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA patent wyjaśnia, że ​​grupa lub firma może potrzebować przechowywać różnego typu informację o transakcjach na pojedynczej platformie. Obecnie jest to trudne do zrobienia na pojedynczym blockchainie.

Potrzeba matką wynalazku

MasterCard chce pomóc w tej kwestii. We wniosku patentowym opisuje, w jaki sposób określona metoda generowania bloków dla danego łańcucha może zapewnić, że różne bloki będą przechowywały różne typy informacji. Dokument, który został po raz pierwszy złożony w lipcu 2016 r., wyjaśnia, że ​​”zapisy transakcji przechowywane w blokach (…) są często wymagane w tym samym formacie i zawierają te same typy, a czasem nawet rozmiary danych.” Jednak “w przypadku podmiotu, który chce używać wielu rodzajów bloków kodu (…) dla kilku różnych walut”, może to wymagać uruchomienia wielu platform blockchain, co z kolei wymagałoby dużej mocy obliczeniowej.

Patent dalej wyjaśnia:

“Istnieje technologiczne rozwiązanie zapewniające partycjonowany blockchain, który może przechowywać wiele formatów transakcji i typów w jednym bloku, zmniejszając zasoby obliczeniowe i moc obliczeniową wymaganą do wdrożenia i działania łańcucha blokowego (…)”.

Patent dodaje, że odpowiednio podzielony na partycje blockchain może otrzymywać informacje o typach transakcji z różnych źródeł. Każda partycja, określana w patencie jako “podsieć”, będzie przechowywać informacje o określonym typie waluty lub w inny sposób przechowywać różne rodzaje informacji niż inne podsieci.

Spośród firm finansowych, Mastercard stał się płodnym źródłem proponowanych patentów. Na przykład na początku tego roku firma uzyskała patent na system, który, jak przewidywano, przyspieszyłby płatności kryptowalutowe w ramach proponowanego systemu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here