Naga MarketsMastercard zaakceptuje kryptowaluty. Akcje Bakkt w górę o 234%Akcje Bakkt (NYSE: BKKT) skoczyły o 180% w poniedziałek i osiągnęły rekordowy poziom 30 dolarów po tym, jak platforma aktywów cyfrowych ogłosiła nawiązanie nowego partnerstwa. Mastercard i Bakkt poinformowały na początku tygodnia, że pracują nad umożliwieniem konsumentom kupowania, sprzedawania i posiadania cyfrowych aktywów poprzez portfele depozytowe oferowane przez Bakkt.

  • Oprócz tego spółka podpisała umowę z Fiserv co ma zapewnić podobne funkcjonalności, pozwalając sprzedawcom na rozszerzenie ich oferty płatności kryptowalutowych.
  • Akcje Bakkt weszły na nowojorską giełdę 18 października po transakcji SPAC, która wyceniła firmę na około 2,1 miliarda dolarów. Obecna kapitalizacja rynkowa firmy wynosi ponad 4 miliardy dolarów.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Mastercard podpisuje umowę partnerską z Bakkt

Mastercard ogłasza, że każdy z tysięcy banków i milionów sprzedawców działający w ramach jego sieci płatności będzie mógł wkrótce zintegrować kryptowalutę ze swoimi produktami, dowiedział się CNBC.Obejmuje to portfele bitcoin, karty kredytowe i debetowe, które przynoszą nagrody w kryptowalutach i umożliwiają wydawanie aktywów cyfrowych, a także programy lojalnościowe, w których punkty lotnicze lub hotelowe mogą być konwertowane na bitcoina.

Aby to zrobić, sieć płatności nawiązała współpracę z Bakkt, firmą kryptowalutową niedawno wydzieloną przez Intercontinental Exchange, która będzie zakulisowym dostawcą usług powierniczych dla tych, którzy się zarejestrują, dyrektorzy obu firm powiedzieli CNBC.

– Chcemy zaoferować wszystkim naszym partnerom możliwość łatwiejszego dodawania usług kryptowalutowych do wszystkiego, co robią. Nasi partnerzy, niezależnie od tego, czy są to banki, fintech czy sprzedawcy, mogą zaoferować swoim klientom możliwość kupowania, sprzedawania i posiadania kryptowalut poprzez integrację z platformą Baktt – powiedziała w wywiadzie Sherri Haymond, wiceprezes wykonawczy Mastercard ds. partnerstw cyfrowych.

Dla Bakkt nawiązanie współpracy z gigantem płatniczym świata tradycyjnych finansów to ogromna szansa rozwoju, co było widać niemal automatycznie na wykresie akcji spółki. W poniedziałek BKKT zyskiwał 234% i zamykał się na historycznych maksimach powyżej poziomu 30 dolarów:

Mastercard zaakceptuje kryptowaluty. Akcje Bakkt w górę o 234%
Akcje firmy kryptowalutowej Bakkt wystrzeliły w poniedziałek ponad dwukrotnie w górę

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Fiserv i Bakkt z osobną umową o współpracy

Dla Bakkt początek tygodnia był niezwykle pracowity. Oprócz partnerstwa z Mastercard, spółka nawiązała również porozumienie z Fiserv, wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych dla branży płatniczej i usługi finansowych.

Połączenie możliwości Fiserv, w tym zdolności do przenoszenia środków do i z portfeli mobilnych, z platformą Bakkt umożliwi praktyczne wykorzystanie kryptowalut i wschodzących klas aktywów.

Przyszła integracja Bakkt z ekosystemem Carat Omnichannel od Fiserv pozwoli firmom na dostęp do nowych opcji dla wypłat B2B i B2C, programów lojalnościowych i transakcji, a wszystko to przy użyciu kryptowalut dostępnych poprzez portfel aktywów cyfrowych. Sprzedawcy będą mogli dostarczać innowacyjne doświadczenia konsumenckie poprzez prostą integrację z Carat i wprowadzać nowe oferty aktywów cyfrowych, które są odpowiednie dla ich marki i klientów.

– Carat jest zaufanym rozwiązaniem dla firm, w tym fintechów, które chcą mieć dostęp do szerokiej gamy możliwości handlowych, takich jak możliwość przyjmowania i wypłacania funduszy, od jednego dostawcy. Bakkt będzie korzystał z tych możliwości, jednocześnie pracując z nami nad budowaniem nowych doświadczeń handlowych, które pomogą wprowadzić aktywa kryptowalutowe do głównego nurtu – powiedział Nandan Sheth, szef działu Carat i Digital Commerce w Fiserv.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here