Naga MarketsObciążenie na karcie kredytowej w bitcoinach? Być może już niedługo z takiego rozwiązania będą mogli skorzystać użytkownicy Mastercard.

Firma Mastercard poinformowała bowiem o zatwierdzeniu patentu, który ma chronić metodę zarządzającą “cząstkowymi rezerwami walut opartych na blockchain”. Obecnie posiadacze kart kredytowych Mastercard mogą jedynie dokonywać płatności walutami uznawanymi przez rząd danego kraju za prawny środek płatniczy – podaje Seth Eisen,  wiceprezes ds. Komunikacji w firmie Mastercard.

Jak czytamy w dokumencie opublikowanym w amerykańskim Urzędzie ds. Patentów i Znaków Towarowych, Mastercard zwraca uwagę, iż konsumenci ceniącyc sobie anonimowość i bezpieczeństwo coraz częściej wykorzystują kryptowaluty oparte na blockchainie.

W dokumencie zawarto także wady korzystania z kryptowalut oraz wskazano na potrzebę poprawy możliwości przechowywania i przetwarzania transakcji wykonywanych za ich pomocą. Isotną wadą jest choćby czas trwania transakcji, który może przykładowo trwać około 10 minut dla transakcji w blockchain, co jest bardzo długim czasem w porównaniu z nanosekundami w przypadku płatności tradycyjnych.

Mając na uwadze powyższe, przyjmujący płatności (np. sprzedawcy) stawiani są w gorszej sytuacji, ponieważ muszą “polegać na dobrej wierze płatnika”. “Wiele podmiotów, szczególnie kupców, sprzedawców detalicznych, usługodawców i innych dostawców towarów i usług, może być nieufnych wobec akceptowania kryptowalut opartych na blockchain w zamian swoje produkty i uczestniczenia w transakcjach tego typu” – napisano w dokumencie.

Jak na razie jednak Mastercard nie wprowadził na rynek żadnego produktu pozwalającego na płatności kryptowalutami za pomocą kart kredytowych. Zgłoszony patent ma natomiast chronić własność intelektualną firmy, bez względu na to czy pomysł zostanie ostatecznie zrealizowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here