Naga Markets

Mastercard razem z Coinbase chcą ułatwić kupno NFTCoinbase poinformowała we wtorek, że nawiązała współpracę z gigantem płatniczym Mastercard, w celu ułatwienia zakupów niezbywalnych tokenów w ramach platformy NFT, nad którą obecnie pracuje jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie.

Coinbase NFT umożliwi kupno tokenów za pomocą kart Mastercard

Osoba, która chciałaby nabyć teraz NFT – takie jak cyfrowe dzieło sztuki – musisz najpierw otworzyć portfel kryptowalutowy, kupić kryptowalutę, a następnie użyć jej do zakupu NFT na rynku online.Entuzjaści kryptowalut są przyzwyczajeni do tego procesu. Ale dla większości ludzi nie jest on prosty i nie jest intuicyjny. Zdaniem Mastercard powinno to być znacznie łatwiejsze. Dzięki temu NFT staną się o wiele bardziej dostępne.

– Jako ważny krok w tej misji, jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić dzisiaj, że współpracujemy z Coinbase, aby pozwolić ludziom używać ich kart Mastercard do dokonywania zakupów na nadchodzącym rynku NFT Coinbase.

Pracujemy nad tym, aby NFT były bardziej dostępne, ponieważ wierzymy, że technologia powinna być inkluzywna. Kiedy więcej osób jest zaangażowanych w nowe technologie, pobudza to innowacje, pomaga gospodarkom rosnąć i rozszerza wybór dla konsumentów – napisał w nocie prasowej Masterard.

W przypadku NFT, wiele cyfrowych dóbr jest tworzonych przez muzyków, artystów i projektantów gier wideo. Poszerzenie grona odbiorców NFT pozwoli temu rozwijającemu się rynkowi wesprzeć większą liczbę twórców i może zapoczątkować kolejną ewolucję handlu cyfrowego.

Bezpieczne zaangażowanie większej liczby osób to prawdopodobnie najlepszy sposób, by pomóc w rozwoju rynku NFT. Mastercard dostrzega jeszcze większy potencjał technologii, na której opiera się rynek NFT, w zakresie wykraczającym poza sztukę i przedmioty kolekcjonerskie, i obejmującym wiele innych dziedzin.

– Naszą misją w Coinbase jest zwiększenie wolności gospodarczej na świecie. Umożliwiając większej liczbie osób dołączenie do gospodarki twórców i czerpanie zysków ze swojej pracy, tokeny NFT mają do odegrania ważną rolę w tej misji. Jednak doświadczenie związane z zakupem NFT pozostaje skomplikowane dla wielu użytkowników.

XTB

Coinbase chce uprościć to doświadczenie, aby umożliwić większej liczbie osób dołączenie do społeczności NFT. Tak jak pomogliśmy milionom ludzi uzyskać dostęp do BTC po raz pierwszy w łatwy i zaufany sposób, chcemy zrobić to samo dla NFT – komentuje Prakash Hariramani, starszy dyrektor ds. produktu w Coinbase.

Coinbase współpracując z Mastercard chce sklasyfikować NFT jako “towary cyfrowe”, co pozwoli szerszej grupie konsumentów na zakup NFT. Giełda zapowiada, że już wkrótce “odblokuje” nowy sposób płacenia za pomocą kart Mastercard.

Coinbase niedawno ogłosiła Coinbase NFT, rynek peer-to-peer, który ułatwi tworzenie, kupowanie i obrót NFT.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here