Naga MarketsLibraKryptowaluta Libra od Facebooka stoi w obliczu kluczowego spotkania twórców i współpracowników w poniedziałek. Kilka dni po ambitnym projekcie wprowadzenia monet cyfrowych do głównego nurtu handlu, Libra napotkała na poważną przeszkodę, gdyż wiele dużych firm płatniczych odeszło z projektu. Mastercard i Visa porzuciły w piątek Genewskie Stowarzyszenie Libra, podobnie jak eBay, fintechowy startup Stripe i firma płatnicza Mercado Pago. Pozostawienie Facebooka bez wsparcia głównych firm płatniczych komplikuje sytuację projektu, który ma zostać uruchomiony do czerwca 2020 roku.


Zobacz również: Libra może zrewolucjonizować rynek, Facebook ma dużą siłę rażenia, twierdzi CMC Markets

Libra zbyt niebezpieczna dla obecnego systemu finansowego?

Exodus nastąpił po ostrzeżeniach polityków i organów regulacyjnych, od Stanów Zjednoczonych po Europę, że wprowadzenie Libry może zakłócić globalną stabilność finansową, podważyć prywatność użytkowników i ułatwić pranie brudnych pieniędzy.

Na spotkaniu, które odbędzie się w Genewie, członkowie uzgodnią tymczasowe warunki umowy. Są to zazwyczaj pisemne zasady określające sposób zarządzania spółką lub organizacją – powiedział rzecznik Vodafone.

Stowarzyszenie Libra wyznaczy również zarząd na spotkaniu, podał Wall Street Journal w tym miesiącu. Rzeczniczka Stowarzyszenia Libra odmówiła komentarza na temat spotkania.

Grupa powiedziała w tym miesiącu, że poda szczegóły po spotkaniu 1500 „podmiotów”, które wyraziły „entuzjastyczne zainteresowanie” udziałem w projekcie. Stowarzyszenie, do którego pozostałych 22 członków należą takie firmy jak Uber i Lyft, również składa się z organizacji non-profit, grup venture capital i firm opartych o technologię blockchain.

karty debetowe visa leżące na stoleJednak odejście dużych firm finansowych oznacza, że Libra ​​nie może już liczyć na globalnych graczy, którzy pomogliby rozpowszechnić ich kryptowalutę i ułatwić transakcje klientom. Stanowi to nową przeszkodę dla starań Libry o przekonanie organów regulacyjnych i polityków o bezpieczeństwie wirtualnej monety.

Zobacz również: Zuckerberg będzie zeznawał przed Komisją ds. Usług Finansowych w sprawie Libry

Francja zobowiązała się w zeszłym miesiącu do zablokowania Libry w Europie, podczas gdy Bank Anglii postawił szerokie warunki, które musi spełnić przed uruchomieniem w Wielkiej Brytanii. Z kolei przewodniczący Rezerwy Federalnej USA Jerome Powell zasugerował również, że projekt nie może się rozwijać, zanim rozwiążą się obawy o jego konsekwencje.

Libra, ogłoszona wraz z rozwojem Facebooka w e-handlu, będzie wspierana przez rezerwę rzeczywistych aktywów, w tym depozytów bankowych i krótkoterminowych rządowych papierów wartościowych oraz będzie nadzorowana przez Stowarzyszenie Libra. Struktura ma na celu zwiększenie zaufania i ustabilizowanie zmienności cen, która nęka kryptowaluty i czyni je niepraktycznymi dla handlu i płatności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here