Naga Marketskarta mastercardTo kolejny krok firmy w kierunku branży krypto, zrzeszającej ponad 25 tys. instytucji finansowych wydających karty płatnicze sygnowane marką i logo Mastercard. W lipcu firma informowała o pracy nad nowym patentem na bitcoinowe transakcje. Z kolei na początku października Mastercard zarejestrowało patent dotyczący blockchaina. Dziś firma poinformowała o złożeniu wniosku o utworzenie rezerw na poczet płatności kryptowalutowych. Czy to oznacza, iż obecny system finansowy zmienia się na naszych oczach nie do poznania?


Mastercard chce obsługiwać płatności kryptowalutowe

Zgodnie z raportem opublikowanym 25 października przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) wynika, iż wniosek dotyczy nowych płatności i metod płatności w celu umożliwienia przeprowadzania transakcji kryptowalutowych zarówno dla klientów detalicznych, jak i giełd, wraz z umożliwieniem przechowywania wirtualnych walut na kontach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Firma zamierza wprowadzić specjalnie zaprojektowany system ochrony dla klientów kryptowalutowych przy jednoczesnej ochronie przeciwko oszustwom i kradzieżom.

Choć pomysł wydaje się rewolucyjny, połączenie branży krypto z obecnym systemem finansowym może „uśmiercić” główną zaletę wirtualnych walut – ich decentralizację. Jednak z drugiej strony połączenie tych dwóch systemów może być korzystne dla klientów. Może to pomóc zmniejszyć ryzyko kradzieży kryptowalut, dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy Mastercard, która specjalizuje się w przechowywaniu wrażliwych informacji.

Zobacz również: Kolejna narodowa kryptowaluta? Szwecja przygotowuje własną cyfrową walutę.

Gigant płatniczy odwołuje się również do niesławnego, długiego oczekiwania na realizację transakcji Bitcoina i zauważa, że ​​proces ten mógłby być znacznie przyspieszony, jeśli ryzyko każdej transakcji zostałoby ocenione przed zawarciem transakcji (poprzez sprawdzenie wystarczających środków na koncie). Czy nowy pomysł zostanie odebrany przez branże krypto z entuzjazmem czy raczej jako zagrożenie dla niezależności rynku wirtualnych walut? Czas pokaże, na pewno doświadczony zespół Mastercard mógłby zapewnić solidną ochronę przed kradzieżami, które notorycznie dotykają ten młody rynek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here