Naga MarketsMaster Pharm z rekordowym półroczem. Sprzedaż poszybowała w górę o 48%W pierwszym półroczu 2021 r. przychody Grupy Master Pharm wyniosły 40,2 mln zł, przekładając się na 10,0 mln zł zysku operacyjnego i 3,9 mln zł zysku netto. Była to najlepsza finansowo połowa roku w historii łódzkiego producenta suplementów diety

Master Pharm W pierwszym półroczu 2021 r. odnotowała przychody na poziomie 40,2 mln zł

Wysoka dynamikę przychodów oraz pozycji wynikowych Master Pharm zawdzięcza przede wszystkim ożywieniu w branży oraz realizacji kontraktów odłożonych przez klientów w niepewnym roku 2020.W pierwszym półroczu bieżącego roku Spółka odnotowała istotny wzrost wolumenu zamówień, szczególnie na produkty służące wzmocnieniu odporności. W okresie tym pozyskała siedmiu nowych klientów usług produkcji kontraktowej.Dane skonsolidowane, w tys. zł I półrocze 2021 I półrocze 2020 Dynamika rdr
Przychody ze sprzedaży 40 178 27 107 +48%
Koszty działalności -30 558 -25 079 +22%
Amortyzacja -2 142 -2 027 +6%
Zysk operacyjny 10 028 1 566 +540%
Zysk przed opodatkowaniem 4 443 2 704 +64%
Zysk roku obrotowego 3 866 2 138 +81%
EBITDA 12 170 3 593 +239%

 

Biznesowo mamy za sobą bardzo dobre półrocze, rekordowe w historii firmy.Choć na rynku wciąż panuje duża niepewność, zarówno nam, jak i branży, udało się skutecznie dostosować do panujących realiów. Jesteśmy dobrze przygotowani do działania w warunkach pandemicznych, co potwierdza nie tylko rosnąca sprzedaż, ale i wysoki wzrost marży operacyjnej,z 6% przed rokiem aż do 25% za ostatnie półrocze– stwierdził Jacek Franasik, Prezes Zarządu Master Pharm S.A.

W celu utrzymania wysokiego tempa rozwoju w pierwszym półroczu Grupa kontynuowała inwestycje w moce wytwórcze obejmujące zakup nowych linii produkcyjnych i rozbudowę zakładu w Łodzi. Uruchomienie nowych urządzeń i kolejne inwestycje przewidziane są na drugą połowę roku.

Dynamika przyszłego rozwoju Grupy będzie silnie uzależniona od tempa wdrażania nowych mocy wytwórczych. Popyt na usługi produkcji kontraktowej jest bardzo wysoki i żeby go efektywnie zaspokajać musimy stawiać na tego rodzaju inwestycje. Chcemy eksplorować również nowe, perspektywiczne obszary rynku. Zauważamy np. duży potencjał w produktach przeznaczonych dla wegetarian, stąd obecnie realizujemy projekt, który umożliwi nam produkcję tego rodzaju suplementów– dodał Prezes Master Pharm.

Zarząd korzystnie ocenia perspektywy dalszego wzrostu Grupy Master Pharm. W jego opinii rynek suplementów diety, nawet w warunkach pandemii, nie jest narażony na długotrwały spadek popytu.

W najbliższych kwartałach, w przypadku utrzymania ograniczeń związanych z pandemią, spodziewamy się na zmianę okresów wzmożonych zamówień i tymczasowych przestojów, na co jesteśmy odpowiednio przygotowani. Nie dostrzegamy natomiast żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o utrzymanie popytu i tendencji wzrostowej rynku suplementów w długim terminie. Dobre perspektywy ma przede wszystkim produkcja europejska, w tym polska, stanowiąca w obecnej sytuacji bardzo atrakcyjną alternatywę dla produkcji choćby azjatyckiej. Mamy przed sobą świetne perspektywy– podsumował Prezes Jacek Franasik.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt kurs akcji | kurs wirtualna polska | kurs dolara on line | notowania famur | biomed notowania | wykres bitcoina | cena funta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here