Naga MarketsMaster Pharm miał wstępnie 1,95 mln zł zysku netto w I-III kw. 2021 r.Warszawa, 15.11.2021 (ISBnews) – Master Pharm odnotował 1,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. 2021 r. wobec 5,24 mln zł rok wcześniej (spadek o 63% r/r), podała spółka, powołując się na szacunkowe dane.

Master Pharm podał, że wpływ na spadek skonsolidowanego i jednostkowego zysku miała pogłębiająca się ujemna wycena posiadanych przez spółkę aktywów finansowych – akcji spółek notowanych na GPW.Zysk operacyjny wyniósł 10,61 mln zł wobec 3,63 mln zł w rok wcześniej (wzrost o 192% r/r).

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 53,15 mln zł wobec 42,83 mln zł rok wcześniej (wzrost o 24% r/r).

“Wzrost skonsolidowanych i jednostkowych przychodów narastająco po trzech kwartałach br. był efektem większej liczby składanych zamówień przypadającej na pierwsze półrocze br. Wysoki wzrost skonsolidowanego i jednostkowego zysku operacyjnego związany był bezpośrednio z wyższą sprzedażą” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym, strata netto wyniosła 0,62 mln zł w I-III kw. 2021 r. wobec 6,98 mln zł zysku rok wcześniej.

Spółka podała, że ostateczne wyniki, które zostaną opublikowane w raporcie okresowym za trzeci kwartał 2021 r. mogą w ograniczony sposób odbiegać od powyżej przedstawionych wartości.

Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania mbank | sp500 | pekao cena akcji | dax notowania weekendowe | kghm akcje opinie | gpw pge | najniższy kurs dolara nowozelandzkiego |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here