Naga MarketsMarek Młodzianowski, prezes Massmedica, podczas debiutu giełdowego spółki

W czwartek na warszawskim rynku obrotu alternatywnego NewConnect debiutowała spółka Massmedica zajmująca się dystrybucją materiałów medycznych oraz implantów. Zaraz na otwarciu kurs akcji spółki wzrastał o niemal 16%, pierwszy dzień handlu został jednak ostatecznie zamknięty ze stratą 11%. Prezes spółki, Marek Młodzianowski, pierwszymi wrażeniami po debiucie na warszawskim parkiecie dzielił się z Adamem Rakiem, redaktorem Comparic24.TV.


Massmedica czwartym debiutem na NewConnect w tym roku

Massmedica zajmuje się dystrybucją implantów i innych materiałów medycznych stosowanych w leczeniu chorób układu narządu ruchu, a także w medycynie regeneracyjnej. Spółka specjalizuje się w produktach wysoko technologicznych (niegenerycznych). 18 kwietnia dołączyła do grona 384 spółek notowanych na NewConnect, będąc jednocześnie 4. debiutem na tym rynku w roku bieżącym.

W wyniki emisji akcji (cena emisyjna 8,82 zł) spółka pozyskała 1,15 mln zł, celem sfinansowania strategii rozwoju zakładającej stworzenie nowego działu medycyny antystarzeniowej oraz rozwój działalności w zakresie działu Evo Tested.

„Debiut na giełdzie to wspaniałe uczucie. Duża nowość i moment przełomowy w historii naszej spółki. (…) Otwierają się przed nami całkowicie nowe perspektywy, otwierają się przed nami całkowicie nowe horyzonty biznesowe i jesteśmy zadowoleni. Osobiście, jestem wzruszony i podekscytowany tym co nas czeka w przyszłości” – komentował Młodzianowski dla Comparic24.TV.

Massmedica w trakcie debiutu giełdowego zyskiwała kilkanaście procent, testując poziom cenowy 12 zł, ostatecznie zamykając go jednak na wysokości 7,80 zł, czyli 11,56% poniżej ceny emisji (8,82 zł).

Wykres massmedica

Massmedica od początku swojej działalności zajmuje się dystrybucją implantów i innych materiałów medycznych stosowanych w leczeniu chorób układu narządu ruchu oraz w medycynie regeneracyjnej. Specjalizuje się w produktach zaawansowanych technologicznie (nie generycznych). Oferuje wyroby wytwarzane przez europejskich oraz amerykańskich producentów, gwarantujących najwyższy poziom jakości i wykorzystujących w procesach produkcyjnych najnowsze technologie, m.in. druk 3D (endoprotezy drukowane indywidualnie dla każdego pacjenta). Produkty są adresowane do  szpitali i indywidualnych praktyk lekarskich. Massmedica posiada 5% udział w segmencie endoprotez biodra (wg danych NFZ).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here