Naga MarketsMassmedica w komunikacie z 05 sierpnia poinformowała, że Zarząd Spółki podjął uchwałę dotyczącą rekomendacji sposobu podziału zysku za 2019 rok. Wynika z niej, że Spółka chce wypłacić swoją pierwszą dywidendę w historii.

  • Massmedica chce wypłacić 0,17 zł dywidendy na akcję
  • Spółka chce wypłacić pierwszą dywidendę w swojej historii
  • Massmedica jest notowana na NewConnect od 18 kwietnia 2019 roku

Massmedica chce wypłacić pierwszą dywidendę w swojej historii

W komunikacie z 05 sierpnia podano, że Zarząd Massmedica podjął uchwałę dotyczącą rekomendacji sposobu podziału zysku wypracowanego przez Spółkę w 2019 roku. Zgodnie z propozycją Zarządu na dywidendę ma zostać przeznaczona kwota 410,5 tys. złotych, co oznacza, że na każdą akcję wypłacone zostanie 0,17 zł dywidendy. Pozostała część zysku w wysokości 16,1 tys. złotych ma zostać przeznaczona na kapitał zapasowy.

Te artykuły również Cię zainteresują
W propozycji Zarządu zapisano, że dniem dywidendy miałby być 15 września, a sama wypłata nastąpi 06 października. Zestawiając proponowaną wysokość dywidendy z kursem akcji Massmedica z czwartkowego zamknięcia sesji w Warszawie spodziewać się możemy, że stopa dywidendy oscylować będzie w okolicy 4,0%.

Massmedica zadebiutowała na warszawskim parkiecie 18 kwietnia 2019 roku i nie miała jeszcze okazji podzielić się wypracowanymi zyskami z akcjonariuszami.

Spadek o 3/4 wartości a następnie stabilizacja kursu

Massmedica – wykres dzienny

Pierwsze notowania Massmedica oscylowały w okolicy 10 złotych. Następnie kurs opadł, tracąc około 75% swojej wartości. Aktualnie cena znajduje się w rejonie historycznych minimów.

Massmedica to prężnie rozwijająca się firma zajmująca się medycyną rekonstrukcyjną, regeneracyjną, anti-aging i estetyczną. Oferuje swoim klientom przełomowe rozwiązania technologiczne nad którymi czuwa zespół w skład którego wchodzą lekarze, fizycy i ekonomiści. Ich doświadczenie i kompetencje zawodowe pozwalają dostrzec zmieniające się potrzeby starzejącego się społeczeństwa. Głównym celem firmy jest dystrybucja  implantów i innych materiałów medycznych stosowanych w leczeniu chorób układu narządu ruchu oraz w medycynie regeneracyjnej. Cechą charakterystyczną oferowanych przez spółkę produktów jest najwyższy poziom jakości i wykorzystanie w procesach produkcyjnych najnowszych technologii. Swoje produkty firma adresuje do szpitali i indywidualnych praktyk lekarskich. Massmedica jako pierwszy wprowadziła na polski rynek produkt obniżający wiek biologiczny i zmniejszający ryzyko chorób cywilizacyjnych.

Polecam także inne wpisy dotyczące zbliżających się dywidend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here