Naga MarketsW ostatnich dniach grudnia jesteśmy świadkami antyrajdu świętego Mikołaja na kryptowalutach.

Raczej nie tak wyobrażaliśmy sobie rajd Świętego Mikołaja. Po wprowadzeniu przez dwie duże giełdy (CME oraz CBOE) kontraktów futures na Bitcoina i silnym popycie jaki generowało Wall Street na te papiery zdecydowana większość społeczności liczyła na przekroczenie kolejnej magicznej granicy $20000 za monetę. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna…


Kapitalizacja całego rynku kryptowalut przypomina hiperbolę, która jeszcze przed kilkoma dniami wydawała się nie mieć końca. Dla osób, które nie śledziły tematu zaskakującym może wydawać się fakt, że jeszcze na początku tego roku wszystkie kryptowaluty pozostające w obrocie warte były nieco ponad $17,7 mld. Tym bardziej zaskakująca okaże się informacja, że w grudniu tego roku kapitalizacja całego rynku przekroczyła rekordowe $645,5 mld! 

Za lwią część tego wzrostu odpowiedzialny jest Bitcoin, którego wykres przypomina powyższy. Jeszcze na początku tego roku abstrakcją wydawał się scenariusz w którym za jedno BTC płacić będziemy $10 000 tymczasem w grudniu niewiele zabrakło by Bitcoin przekroczył graniczę dwudziestu tysięcy dolarów za monetę. 

BTCUSD dzięki TradingView

Dynamiczna hossa zawitała również na altcoiny. W ostatnich dniach głośno było o IOTA, której wzrosty od początku listopada przekroczyły 1500%. W ostatnich 24 godzinach kryptowaluta traci jednak ponad 40%: IOTUSD dzięki TradingView

Kupuj strach, sprzedawaj euforię

O potencjalnej korekcie mówiło się od dawna. Niemal pionowe wzrosty wyceny wielu z kryptowalut nie odzwierciedlały zdrowej rywalizacji popytu z podażą i bardziej przypominały pompowanie ceny przed ostateczną sprzedażą dużych ilości przewartościowanych coinów.

Porównanie wyceny najważniejszych pod względem kapitalizacji kryptowalut. Na 17 tokenów zyskuje tylko Ripple. |źródło: www.coinmarketcap.com

Ogromna ilość kapitału migruje obecnie z Bitcoina do tak zwanych alternatywnych kryptowalut. Obserwujemy takie firmy jak Verge czy Ripple, których tokeny notują ogromne wzrosty – komentuje obecną sytuację rynku Shane Chanel, analityk i doradca inwestycyjny ASR Wealth Advisers z Sydney. Zauważa on również duży przepływ kapitału do klona Bitcoina – Bitcoin Cash.

Pomimo ostatnich wzrostów i rosnącej popularności nawet BCC silnie traci na wartości. W ciągu ostatniej doby – ponad 34%.

BCHUSD dzięki TradingView

Gdzie skończy się korekta? 

Pytanie śródtytułu jest nieco kontrowersyjne – nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Kryptowaluty to wciąż nowy instrument w związku z czym jakość prognoz opartych na analizie technicznej może być nieco gorsza niż w przypadku innych aktywów. Mimo wszystko spoglądając na wykres BTCUSD nie można nie odnieść wrażenia, że liczą się trzy poziomy.


Masz swoje prognozy? Podziel się z nimi na naszej grupie poświęconej w całości rynkowi kryptowalut: Bitcoin, Altcoins, ICO: analiza, dyskusje, inwestycje>>>


Pierwszym z nich są obecnie testowane okolice $12600. Znajdujący się tam poziom 50% ostatniego impulsu wzrostowego jest potencjalnym miejscem zwrotu na wykresie. Dynamika spadków pozwala jednak sądzić, że rynek zechce przetestować znajdujące się w okolicy poziomu $11000 zniesienie 61,8. Ostatnim kluczowym wsparciem może być rejon $7500-$7600

BTCUSD dzięki TradingView


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na NZDUSD 22.12.2017
Następny artykułSerwis Poranny BM ING – GPW na niższym biegu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here