Naga Marketsmonety Bitcoin na koparce do kryptowalutOsoby zainteresowane Bitcoinem stanowią mniej niż 1 procent światowej populacji. Najczęściej są to mężczyżni poniżej 34 roku życia posiadający stopnie naukowe, sugerują dane z Facebook Audience Insights.

Tylko 20-25 milionów z około 2,5 miliarda użytkowników Facebooka kwalifikuje się jako zainteresowanych „Bitcoinem”, a więc około 0,3% globalnej populacji. Zakładając, że liczba ta jest reprezentatywna dla pozostałych członków globu, którzy pomimo dostępu do Internetu nie mają kont na Facebooku, jest mało prawdopodobne, aby więcej niż 0,5% na całym świecie można było określić jako zainteresowanych BTC.

Dominacja młodych singli

Mężczyźni, w szczególności młodzi, wydają się być bardziej zainteresowani najstarszą kryptowalutą niż kobiety, stanowią bowiem 76 procent tej grupy. Jak widać poniżej, entuzjaści BTC płci męskiej i żeńskiej najczęściej są między 25 a 34 rokiem życia.

Źródło: Facebook Audience Insights
Źródło: Facebook Audience Insights

Co ciekawe, zainteresowanie Bitcoinem przekłada się w pewnym stopniu na bycie singlem (23%). Zaznajomienie z BTC o 36 procent częściej widoczne jest w przypadku osób z wyższym wykształceniem. Aż 71 procent twierdzi, że ma stopień licencjata, co czyni ich o 6% lepiej wykształconymi niż średnia światowa.

Nie dziwić powinien fakt, że największe zainteresowanie kryptowaluta wzbudza u osób pracujących w technologiach informatycznych, matematyce oraz usługach technicznych. Znacznie większe niż w przypadku osób zajmujących się biznesem i finansami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wzrost zainteresowania w krajach

Nigeryjczycy od lat przodują w liczbie wyszukiwań frazy ‘Bitcoin’ w Google. Bardzo aktywni są także na Facebooku, a jak widać poniżej, zainteresowanie rośnie w bardzo szybkim tempie (+292%). Uważa się, że na popularność, BTC w tym kraju zasłużył sobie jako niskokosztowy środek przekazu.

Źródło: Facebook Audience Insights
Źródło: Facebook Audience Insights

Ciekawa w tym zestawieniu wydaje się być Mongolia, gdzie mimo niskiego wskaźnika wykorzystania Internetu i niewielkich udziałów w handlu na LocalBitcoins Mongolia, widoczny jest wzrost zainteresowania największą kryptowalutą.

Mongolia przy niskich kosztach energii elektrycznej stanowi dobre miejsce na centrum wydobycia BTC, co zainteresowało tamtejszy naród. W ślad za rozwojem bitcoinowego przemysłu wydaje się iść rosnące zainteresowanie lokalnej ludności.

Dane z Facebook Audience Insights mają swoje ograniczenia, szczególnie w zakresie dokładności. Jednak bazując na nich można wyciągnąć pewne wnioski wskazujące na to, że społeczność wokół BTC wciąż jest niewielka i skupia się głównie wśród młodych mężczyzn z technicznymi aspiracjami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here