Naga MarketsMonetary Authority of Singapore (MAS) czyli władze monetarne Singapuru opublikowały dziś dokument konsultacyjny, w którym proponują wprowadzenie zezwolenia na obrót instrumentami pochodnymi na tokeny płatnicze, takie jak Bitcoin i Ether na zatwierdzonych giełdach w Singapurze i uregulowanie ich działalności zgodnie z ustawą o papierach wartościowych i kontraktach terminowych.


MAS zaspokoi potrzebę inwestorów instytucjonalnych

Zatwierdzone giełdy obejmują Asia Pacific Exchange Pte. Ltd., ICE Futures Singapore Pte. Ltd., Singapore Exchange Derivatives Trading Limited i Singapore Exchange Securities Trading Limited. MAS będzie regulować ich działalność w ramach ustawy o papierach wartościowych i kontraktach terminowych. Ma to na celu wprowadzenie regulowanego produktu dla inwestorów instytucjonalnych w celu uzyskania i zabezpieczenia ich ekspozycji na tokeny płatnicze.

– Inwestorzy instytucjonalni potrzebują regulowanego produktu, aby uzyskać i zabezpieczyć swoją ekspozycję na tokeny płatności. Propozycja MAS pozwoli zatwierdzonym Giełdom w Singapurze zaspokoić potrzebę inwestorów w zakresie zarządzania ekspozycją na tokeny płatnicze, jednocześnie poddając działalność nadzorowi regulacyjnemu – czytamy w komunikacie.

Mimo tej poniekąd przełomowej decyzji, MAS podkreśla, że tokeny płatnicze i ich pochodne nie są jednak odpowiednie dla większości inwestorów detalicznych. Zdaniem regulatora, te tokeny mają zazwyczaj niewielką lub żadną wartość wewnętrzną, są trudne do oszacowania i wykazują dużą zmienność cen. W związku z tym, inwestorom indywidualnym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności przy handlu tokenami płatności i ich instrumentami pochodnymi, gdyż mogliby oni stracić swoje całe depozyty.

MAS będzie wymagać, aby zatwierdzone giełdy i licencjonowani pośrednicy umieścili ostrzeżenia o ryzyku dostosowane do instrumentów pochodnych związanych z tokenami płatności w materiałach informacyjnych przekazywanych inwestorom.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitBay prezentuje: platforma blockchainowa QAN – wynieść blockchain na wyższy poziom
Następny artykułKurs euro w impasie – kurs franka, funta i dolara. Co nowego u złotego?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here