Naga Markets

Marvipol zakłada wprowadzenie do oferty 1 482 lokali w 2022 r.Warszawa, 04.04.2022 (ISBnews) – Marvipol przewiduje wprowadzenie do sprzedaży projektów z łącznie 1 482 lokalami w 2022 r., pod warunkiem sprzyjającej sytuacji rynkowej, poinformował wiceprezes Grzegorz Kawecki.

“Liczymy, że w perspektywie 2022 roku będziemy w stanie wprowadzić do sprzedaży projekty z blisko 1,5 tys. lokali. To, czy ten projekt uda się zrealizować będzie zależało zarówno od tempa uzyskiwanych zgód administracyjnych, jak również od tego, jak będzie kształtowała się sytuacja na rynku mieszkaniowym oraz wykonawstwa” – powiedział Kawecki podczas konferencji prasowej.“Decyzje w sprawie każdej kolejnej inwestycji podejmujemy po wnikliwej analizie szans i zagrożeń. Zachowujemy daleko idącą ostrożność” – dodał wiceprezes w kontekście niepewności, związanej m.in. z wojną na Ukrainie.

Zarząd ocenia, że do tej pory konflikt nie wpłynął na działalność spółki i “do tej pory nie ma istotnych odstępstw od harmonogramów” przebiegu inwestycji.

Jeśli chodzi o sprzedaż, zarząd obserwował w styczniu i lutym “lekkie wstrzymanie w decyzjach o zakupach mieszkań”, związane ze wzrostem kosztów kredytu.

“Nie było to lawinowe. Poziom sprzedaży spadł w całej branży o 20-30% i my też jesteśmy tego odbiorcami” – powiedział dyrektor finansowy Maciej Kiełkowski. Natomiast po wybuchu wojny na Ukrainie nastąpiło, w jego ocenie, zatrzymanie sprzedaży przez kilka dni, która jednak potem “wróciła”.

“Ze względu na wysoką ekspozycję na segment lokali adresowanych do najbardziej wymagających klientów zakładamy, że będziemy dalej relatywnie odporni na zmiany rynkowe, w tym mniejszą dostępność finansowania hipotecznego” – dodał Kawecki.

W 2021 r. Marvipol sprzedał 376 lokali. W budowie, według stanu na połowę marca, miał ich 787.

NED

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat giełda | kursy funta | selvita cena akcji | dax index online | allegro akcje opinie | kurs usd on line | livechat gpw |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here