Naga MarketsMarvipol wyodrębnił z segm. deweloperskiego pozostałe aktywa nieruchomościoweMarvipol Development wyodrębnił z segmentu deweloperskiego pozostałe aktywa nieruchomościowe w celu przejrzystszego odzwierciedlenia sytuacji biznesowej i finansowej grupy kapitałowej, podała spółka.

InvestCuffs

Marvipol wyodrębnił aktywa nieruchomościowe

“Zarząd spółki pod firmą Marvipol Development S.A. niniejszym informuje, iż mając na celu najbardziej przejrzyste odzwierciedlenie sytuacji biznesowej i finansowej grupy kapitałowej emitenta, podjął uchwałę w sprawie wyodrębnienia z segmentu deweloperskiego segmentu pozostałych aktywów nieruchomościowych i samodzielnym prezentowaniu jego wyników począwszy od sprawozdania finansowego grupy kapitałowej emitenta za rok 2020. Wyodrębnienie ww. segmentu ma na celu przejrzystsze odzwierciedlenie sytuacji biznesowej i finansowej grupy kapitałowej emitenta” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do segmentu pozostałych aktywów nieruchomościowych przypisane zostaną:
1) nieruchomości niezabudowane w Mikołajkach, Kołobrzegu oraz w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej;
2) część inwestycji Unique Tower, komercjalizowana w ramach projektu Unique Apartments, obejmująca lokale, dla który wraz ze sprzedażą zawierane są umowy dzierżawy lokali przez podmiot z grupy kapitałowej, podano również.

W związku ze zmianą skonsolidowane sprawozdanie finansowe za rok 2020 będzie zawierać m.in. opis segmentu oraz uzupełniony opis czynników ryzyka związanych z tymże segmentem, podała spółka.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here