Naga Markets

Marvipol sprzedał 131 lokali, przekazał 201 w IV kw. 2021 r.Warszawa, 05.01.2022 (ISBnews) – Marvipol Development sprzedał 131 mieszkań i lokali usługowych, a przekazał 201 w IV kw. 2021 r., o wartości odpowiednio 132,4 mln zł i 151,4 mln zł, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

“Na wynik finansowy w IV kwartale 2021 roku mają wpływ głównie przekazania lokali w projektach Unique Tower – część inwestycyjna (112 lokali), W Apartments (40 lokali), Unique Tower – część mieszkaniowa i usługowa (18 lokali). Wartość wydanych mieszkań i lokali usługowych zawiera wydania lokali z części inwestycyjnej projektu Unique Tower o wartości 55,9 mln zł, które stanowią przedmiot leasingu zwrotnego i zostaną rozpoznane w przychodach zgodnie z MSSF 16 Leasing” – czytamy w komunikacie.W całym ubiegłym roku Marvipol Development sprzedał 376 jednostek, a przekazał 554, o wartości odpowiednio 369 mln zł i 410,2 mln zł.

Spółka wyjaśnia, że do lokali sprzedanych zaliczone zostają lokale, które są objęte: (a) zawartymi i opłaconymi umowami rezerwacyjnymi, (b) umowami deweloperskimi (jeśli ich zawarcie nie zostało poprzedzone opłaconą umową rezerwacyjną) oraz (c) umowami przedwstępnymi, (jeśli ich zawarcie nie zostało poprzedzone opłaconą umową rezerwacyjną lub umową deweloperską); z pomniejszeniem o rozwiązane umowy.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pkp cargo | kurs korony norweskiej w kantorach | frank kurs | notowania amrest | jsw notowania forum | dax30 | kurs kęty |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here