Naga Markets

Marvipol może przekroczyć w tym roku 200 mln zł zaangażowania w projekty magazynoweWarszawa, 04.04.2022 (ISBnews) – Grupa Marvipol Development może w bieżącym roku przekroczyć najwyższą do tej pory wartość zaangażowania kapitałowego w projekty magazynowe, która wyniosła 201,1 mln zł na koniec 2018 r., poinformował dyrektor zarządzający Marvipol Logistics Bartosz Puzdrowski. Z jego słów wynika, że do ewentualnego kolejnego projektu logistycznego spółka podchodzi z dużą ostrożnością.

“W tej chwili dobijamy do prawie 190 mln zł, nie jest więc wykluczone, że w ciągu tego roku nawet przekroczymy nasze rekordowe zaangażowanie z 2018 r., które było na poziomie ok. 200 mln zł” – powiedział Puzdrowski podczas konferencji prasowej.“Nie ma problemu z pozyskiwaniem nowych projektów magazynowych, natomiast biorąc pod uwagę nasze obecne zaangażowanie kapitałowe, które się zbliża do 200 mln zł po zakupie gruntu w Łodzi i daleką od normalności sytuację, jeśli chodzi o otoczenie ekonomiczne, to my bardzo ostrożnie podchodzimy do każdej nowej inwestycji” – dodał.

Zaangażowanie kapitałowe w magazyny spółka oblicza jako wpłaty na kapitał oraz pożyczki, podano w prezentacji. Na koniec 2021 r. wartość inwestycji w segmencie logistycznym wyniosła 153,6 mln zł, a rok wcześniej: 130,7 mln zł.

Segment magazynowy Marvipolu obejmuje obecnie 7 projektów, na łącznie 271 tys. m2 wynajmu. Znajdują się w okolicach Warszawy, Katowic, Łodzi, Wrocławia i Poznania.

Segment magazynowy grupy wypracował w 2021 r. 34,6 mln zł zysku operacyjnego oraz 33,3 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio: 19,7 mln zł oraz 28,9 mln zł w 2020 r. Dynamiczny wzrost zysków segmentu to m.in. efekt sprzedaży trzech projektów magazynowych (Konotopa III, Konotopa IV i Wrocław I) oraz aktualizacji wartości przedwstępnie sprzedanego projektu Warszawa IV.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here