Naga MarketsMarvipol ma przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości za 49,4 mln euro nettoWarszawa, 09.08.2021 (ISBnews) – Spółka z grupy Marvipol Development podpisała przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości, na których spółka celowa PDC Industrial Center 130 realizuje projekt logistyczno-magazynowy, za 49,35 mln euro netto, podał Marvipol.

Spółka PDC Industrial Center 130, będąca wspólnym przedsięwzięciem Marvipol Logistics – jednostki zależnej emitenta – oraz PG Dutch Holding z siedzibą w Amsterdamie i Investar Financial Corporation z siedzibą w Irving, Texas, zawarły przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości, na których spółka celowa realizuje projekt logistyczno-magazynowy z firmą BGO Warsaw III Propco, poinformowano.„Przedmiotem umowy jest zobowiązanie do zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży prawa własności nieruchomości położonych w miejscowości Konotopa w gminie Ożarów Mazowiecki, w powiecie warszawskim zachodnim i prawa własności posadowionych na tej nieruchomości budynków […]. Na nieruchomości spółka celowa prowadzi działalność gospodarczą dotyczącą najmu nieruchomości lub jej części. Wstępna cena sprzedaży nieruchomości wynosi ok. 49 351 311 euro netto” – czytamy w komunikacie.

Cena sprzedaży zostanie uaktualniona na dzień zawarcia umowy przyrzeczonej, stosownie do mechanizmu wskazanego w treści umowy przedwstępnej, zastrzeżono.

„Zawarcie umowy przyrzeczonej powinno nastąpić do 31 grudnia 2021 r., przy czym termin ten może zostać przedłużony na zasadach wskazanych w umowie przedwstępnej. Zawarcie umowy przyrzeczonej poprzedzone będzie koniecznością wystąpienia szeregu okoliczności oraz zdarzeń o charakterze formalnym oraz prawnym, w tym uzależnione jest od spełnienia warunków zawieszających, w szczególności od uzyskania interpretacji podatkowych” – czytamy dalej.

Marvipol Development jest jednym z polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność – za pośrednictwem spółek celowych – w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka – w następstwie podziału Marvipol S.A. – z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here