Naga MarketsMarokańska komisja nadzoru odpowiedzialna za rynek walutowe (Office des Changes) zdecydowała się całkowicie zakazać handlu kryptowalutami na terenie kraju. Emitowanie, oferowanie lub inne wykorzystanie Bitcoina i jego pochodnych traktowane jest jako nielegalna forma płatnicza.


Płatność jedynie środkami zatwierdzonymi przez bank centralny

Jak wynika z oświadczenia Office des Changes, obywatele Maroka mogą korzystać jedynie z oficjalniej zatwierdzonych przez bank centralny środków płatniczych. Ponadto transakcje finansowe muszą być dokonywane za pośrednictwem autoryzowanych pośredników, przy użyciu zatwierdzonych walut.

Nie jest jednak jasne, w jaki sp[osób rząd planuje śledzić transakcje kryptowalutowe, czy też starać się blokować działalność przedsiębiorstw oraz górników działających na terenie Maroka. Podobnie jak wiele innych komisji nadzoru, marokański odpowiednik KNFu zwraca uwagę na fakt, że brak centralnych regulacji powoduje, że kryptowaluty stały się bezpiecznym środkiem do prania brudnych pieniędzy czy też uchylania się od podatków. W związku z tym transakcje dokonywane za ich pośrednictwem stanowią naruszenie krajowych przepisów dotyczących rynku walutowego, podlegając grzywnom finansowym.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here