Naga MarketsMarmur i granit odznaczające się bogactwem jasnych barw. Najpopularniejsze kamienie we wnętrzachMarmur i granit to kamienie chętnie wybierane przez miłośników pięknych i ponadczasowych wnętrz. Nie każdego jednak stać na drogie rozwiązania jeśli chodzi o wykończenie domu lub mieszkania. Co więcej, materiały te wymagają odpowiedniej impregnacji i mogą nie być odporne na niektóre czynniki zewnętrzne. Dobrą alternatywą dla marmuru i granitu są specjalne konglomeraty i spieki kwarcowe.

Spieki kwarcowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Właściwości spieków kwarcowych są różnorodne i czynią z tego materiału wyjątkowo trwałe oraz odporne tworzywo, które warte jest uwagi nie tylko podczas remontu wnętrza, ale także przy okazji wymiany elewacji czy posadzek. Spieki kwarcowe to specjalne, wytworzone z naturalnych materiałów pyły. Ceramiczne pigmenty, granitowe skały, a także iły łupkowe wchodzące w skład spieków kwarcowych to ekologiczne tworzywo przyjazne środowisku. Nie wydziela ono szkodliwych substancji chemicznych i podlega recyklingowi.Spieki są odporne chemicznie, nie ulegają zniszczeniu po użyciu detergentów, przez co są łatwe w czyszczeniu i trwałe. Trudno je zetrzeć czy uszkodzić w sposób mechaniczny, nawet przy dużej eksploatacji. Sprawdź spieki kwarcowe – klink.pl, które są odporne na mrozy i trudne warunki pogodowe, w tym również skrajnie plusowe temperatury, więc mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzu, ale i poza nim. Są odporne na blaknięcie i nie należą do łatwopalnych, dlatego przez długi czas możemy cieszyć się nie tylko ich funkcjonalnością, ale i pięknym wyglądem.

granit-marmur

Spieki kwarcowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Spieki kwarcowe są uniwersalnym tworzywem o szerokim zastosowaniu. Można wykorzystywać je zarówno jako element dekoracji, jak i ciekawe wykończenie. Mogą one także pełnić funkcję ochronną powierzchni, na której się znajdują. Spieki można montować między innymi na elewacjach i ścianach budynków, podłogach, blatach czy kuchennych wyspach, a także w łazienkach i kuchniach jako wykończenie całości. Spieki są materiałem niezwykle praktycznym, niewymagającym konserwacji czy specjalnego traktowania. Są odporne na grzyby i pleśń, dlatego mogą być wykorzystywane także w medycynie i gastronomii.

granit-marmur 1

Granit, marmur i inne kamienie – co warto wiedzieć, zanim wybierzemy odpowiednie wykończenie?

  • Granit – jest bardzo odporny na wodę i wilgoć oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jest także odporny na ścieranie i długo utrzymuje ciepło, mimo powolnego nagrzewania. Granit jest zróżnicowany jeśli chodzi o kolorystykę i łatwy w obróbce. Poza tym granit jest trwały i łatwo utrzymać jego czystość. Wymaga jednak impregnacji i antypoślizgowego zabezpieczenia przy polerowaniu. Jeśli już ulegnie zniszczeniu, ukruszy się czy pęknie, jego naprawa na własną rękę będzie niemożliwa.
  • Marmur – to niezwykły kamień odporny na ścieranie i wodę, łatwy w obróbce, przez co łatwo dopasować go do niemal każdej powierzchni. Można go wypolerować lub nadać mu fakturę. Jest jednak podatny na zadrapania i zaplamienia. Jego największą wadą jest jednak chyba bardzo wysoka cena, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

    granit-marmur 2

  • Konglomeraty i spieki kwarcowe – są bardzo odporne na zniszczenia i działanie czynników zewnętrznych. Wytrzymują wilgoć, chłód, wysokie temperatury i kontakt z substancjami chemicznymi. Są uniwersalne, mogą pełnić funkcję ozdobną i ochronną powierzchni. Świetnie nadają się do każdego pomieszczenia oraz na zewnątrz. Są tańsze niż inne kamienie i trwałe.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here