Naga MarketsPoranny komentarz makroKalendarz w ostatnim dniu handlowym tygodnia jest dosyć spokojny. Więcej odczytów czeka nas jedynie w trakcie sesji europejskiej – w związku z publikacją danych przez Markit. W trakcie otwarcia w USA wyłącznie pojedyncze publikacje napływające z drugiej strony oceanu. W Azji również spokojnie z powodu Nowego Roku obchodzonego w wielu regionach.


PMI dla przemysłu, usług i łączny indeks

Dzisiaj od godziny 09:00 poznawać będziemy kolejne wartości indeksu PMI dla przemysłu, usług oraz indeks zagregowany. Pełny harmonogram publikacji wygląda następująco:

  • 09:00 – Francja
  • 09:30 – Niemcy
  • 10:00 – Euroland
  • 15:45 – USA

Przeważają odczyty o niskim znaczeniu rynkowym

Przyglądając się liście publikacji zaplanowanych na dzisiaj naprawdę niewielka ilość może w jakikolwiek sposób poruszyć rynkami. Do odczytów popularnych jednak niewpływających wyraźniej na rynek, które będziemy dzisiaj śledzić zaliczają się:

  • 10:00 – Włochy – sprzedaż przemysłowa
  • 10:30 – UK – sprzedaż detaliczna
  • 11:00 – Włochy – CPI

Sprzedaż detaliczna w Kanadzie

Odczyt o najsilniejszym wpływie rynkowym w dzisiejszym kalendarzu. O godzinie 14:30 poznamy sprzedaż detaliczną w ujęciu miesięcznym – z uwzględnieniem, jak i wykluczeniem sprzedaży samochodów. W tym pierwszym przypadku konsensus zakłada spadek dynamiki do -0.4%, w drugim jeszcze silniej (-0.8%).

Kolejny dzień spotkań Eurogrupy

Chociaż wczoraj wydawało się już, że porozumienie na linii Grecja – Europa jest praktycznie zawarte, to w związku z kontrowersyjną treścią wniosku o przedłużenie programu zapomogowego, który Ateńczycy skierowali do Eurogrupy, dzisiaj czeka nas kolejny dzień zażartych dyskusji.

Przedstawiciele ministerstw finansów poszczególnych krajów wchodzących w skład strefy euro będą obradowali dzisiaj od godziny 15:00. Od rana śledzimy jednak wszystkie wypowiedzi i wydarzenia związane z tym wątkiem w Forex na Żywo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here