Naga MarketsWłaściciel jednego z największych światowych portali społecznościowych wyprzedził Warrena Buffetta zwanego też Wyrocznią z Omaha i stał się trzecim, najbogatszym człowiekiem na świecie. Mowa tutaj oczywiście o Marku Zuckerbergu, twórcy Facebooka.


Technologia lepsza niż inwestycje

Awans Zuckerberga na liście najbogatszych ludzi świata sprawił, że po raz pierwszy w historii trzy najbogatsze osoby w rankingu zajmują się rozwojem technologii. 34-letni założyciel Facebooka wart jest obecnie 81,6 mld USD, czyli o 373 mln USD więcej niż Buffett, 87-letni prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway Inc.

Za wzrost wartości portfela Zuckerberga odpowiedzialne są przede wszystkich ostatnie wzrosty wartości Facebooka. W miniony piątek kurs giganta społecznościowego notowanego na giełdzie Nasdaq wzrósł do najwyższego w historii poziomu 203,63 USD. Okazuje się zatem, że niedawny, gigantyczny wyciek danych osobowych z kont na Facebooku nie wypłynął znacząco na zaufanie użytkowników i inwestorów do największego portalu społecznościowego na świecie a spadki jego wyceny były jedynie chwilowe. Tylko od 26 marca br. akcje Facebooka wzrosły bowiem o niemal 37%.

TOP3 najbogatszych ludzi na świecie:

  • Jeff Bezos – 142 mld USD
  • Bil Gates – 94,2 mld USD
  • Mark Zuckerberg – 81,6 mld USD

Okazuje się zatem, że w chwili obecnej technologia stanowi około jednej piątek z ponad 5 bln. USD bogactwa śledzonego przez indeks Bloomberga, co jest wynikiem znacząco lepszym niż jakiejkolwiek innej branży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTygodniowy przegląd danych makro – 9-13.07.2018
Następny artykułPomiędzy teorią a praktyką – 07/07/2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here