Naga MarketsIkona Facebook na iOS Mark Zuckerberg Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, nadal spotyka się z decydentami w Waszyngtonie, aby omówić „przyszłe przepisy dotyczące Internetu”. Ostatnio spotkał się z senatorem Joshem Hawleyem.

Po południu 19 września senator Hawley napisał na Twitterze:

„Właśnie skończyłem spotkanie z CEO Markiem Zuckerbergiem. Odbyłem szczerą rozmowę. Rzuciłem mu wyzwanie, by zrobił dwie rzeczy, aby pokazać, że FB poważnie podchodzi do stronniczości, prywatności i konkurencji. ”

Mark Zuckerberg: zadanie domowe

Hawley poprosił Zuckerberga o rozważenie sprzedaży WhatsAppa i Instagrama oraz poddanie się niezależnemu audytowi dot. cenzury przeprowadzonemu przez stronę trzecią. Według senatora Hawleya, szef Facebooka miał jasną i krótką odpowiedź na oba żądania: nie.

Co dalej z LibraCoin?

Wcześniej media poinformowały, że Zuckerberg zjadł kolację z garstką amerykańskich ustawodawców, gdzie spotkał się z intensywną debatą nt. Libry. Demokratyczny senator Mark R. Warner powiedział, że Zuckerberg usłyszał „konsekwentne obawy o prywatność, obawy związane z ohydnymi treściami i sposób, w jaki to rozwiązać”.

LibraCoin budzi też coraz większe kontrowersje w Europie. Rząd Niemiec. Wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz powiedział parę dni temu podczas panelu dyskusyjnego w Berlinie, że planowana cyfrowa waluta LibraCoin Facebooka zostanie w jego kraju odrzucona. Stwierdził:

„Nie możemy zaakceptować waluty równoległej. […] Musimy to wyraźnie odrzucić.”

Reuters dotarł do dokumentu niemieckiego rządu, w którym można przeczytać m.in.

„Rząd federalny będzie działać na szczeblu europejskim i międzynarodowym, aby monety typu stablecoin nie stały się alternatywą dla oficjalnych walut.”

Podobne stanowisko prezentuje Francja.

Z kolei Szwajcaria nawołuje do ogólnej debaty dot. Libry. Przewodniczący rady nadzorczej szwajcarskiego banku centralnego, Thomas Jordan, powiedział, że nie jest przeciwnikiem idei stablecoinów, ale uważa, że powinny być one mocniej związane z walutami fiducjarnymi. Wyjaśnił:

“Dopóki ceny, płace i kredyty są we frankach szwajcarskich, SNB może wpłynąć na zachęty dla oszczędzających i kredytobiorców poprzez swoją politykę monetarną, a tym samym zapewnienie stabilności cen w średnim okresie.”

Przyszłość Libry stoi więc pod znacznym znakiem zapytania.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here