Naga Marketsmark yuskoWykresy kursu zarówno złota, jak i bitcoina pokazują wzrost od paru miesięcy. Zupełnie jakby inwestorzy uciekali w tym kierunku w czasie kryzysu. Teraz założyciel Morgan Creek Capital Management, Mark Yusko, stwierdził, że inwestorzy muszą uważać tylko złoto i bitcoina za prawdziwe pieniądze na dzisiejszym rynku.

  • Mark Yusko jest zdania, że dziś tylko złoto i BTC to prawdziwe pieniądze.
  • Tym samym podkreśla potencjał kryptowaluty jako pieniądza.

Makr Yusko: BTC to realny pieniądz

Mark jest zwolennikiem bitcoina i zawsze podkreśla potencjał BTC jako pieniądza przyszłości. Podczas gdy rządy na całym świecie drukują pieniądze, aby pobudzić swoje  gospodarki, złoto jest stale uważane za “skarb”. Bitcoin wykazał się zaś stosunkowo dobrą odpornością w obecnych niespokojnych czasach.

Stąd Yusko uważa, że tylko złoto i BTC to dziś realne pieniądze.

 

 

Hołd dla legendy

Tweet Yusko to niejako hołd dla pewnego słynnego bankiera. W czasie przemowy w Kongresie w 1912 r. finansista J.P. Morgan powiedział, że zakup złota nie wiąże się z żadnym ryzykiem rynkowym i dlatego jest ono jedyną prawdziwą formą pieniądza. Wszystkie aktywa w systemie bankowym mają już zaś formę kredytu. Ich istotna wartość zależna jest od zdolności dłużnika do spłaty. Złoto nie wiąże się jednak z takim ryzykiem kontrahenta.

Wielu może dziwić, czemu Yusko nie wspomniał w amerykańskiej walucie. Dolar jest w końcu od dekad walutą rezerwową świata. Odkąd stał się jako globalną walutą w 1944 r., konkuruje ze złotem jako magazynem wartości. W trudnych czasach utrwalił swoją pozycję podobnie jak złoto. Tyle że dziś nawet przyszłość USD stoi pod znakiem zapytania. Powodem jest to, że konkurencją dla dolara może stać się cyfrowy juan, co podkreślają już nawet sami politycy USA.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here