Naga MarketsMark Mobius: Rajd giełdowy nie będzie trwał długo
Mark Mobius

Urodzony w Ameryce, zarządzający funduszem rynków wschodzących i założyciel Mobius Capital Partners LLP, Mark Mobius uważa, iż giełdowe wzrosty wkrótce się skończą. Weteran rynków wschodzących ostrzega przed ostatnimi wzrostami na giełdzie, które były napędzane optymizmem dotyczącym kolejnych doniesień o postępach w produkcji leku i szczepionki na koronawirusa.

  • Mark Mobius uważa, że już wkrótce zakończą się wzrosty na giełdach.
  • Weteran rynków wschodzących poleca budowanie pozycji zabezpieczającej w złocie.
  • Fundusze hedgingowe inwestujące w metale szlachetne, takie jak złoto lub srebro, wzrosły o 54,47% w ciągu czterech miesięcy.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Czy korekta na złocie jest już okazją do zakupu surowca?

W ostatnich tygodniach cena złota bardzo dynamicznie zyskiwała na wartości. Na początku sierpnia metal po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 2000 dolarów za uncję (XAU/USD). Mniej więcej w połowie miesiąca miała miejsce dynamiczna korekta spadkowa, która sprowadziła notowania na moment poniżej 1900 USD za uncję. Obecnie po nieznacznym odreagowaniu, mamy do czynienia z kolejną już spadkową sesją na surowcu.

Fundusze hedgingowe inwestujące w metale szlachetne, takie jak złoto lub srebro, wzrosły o 54,47% w ciągu czterech miesięcy kończących się w lipcu, osiągając 39,96% od początku roku. Najnowsza ankieta przeprowadzona przez Bank of America wśród zarządzających funduszami wykazała, że ​​31% netto twierdzi, że złoto jest przeszacowane, co jest najwyższym odsetkiem od 2011 r.

Zobacz również: Biomed-Lublin zamierza przekazać lek na COVID-19 do badań już w październiku br.

Notowania XAU/USD z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Mark Mobius podzielił się w ubiegłym tygodniu swoją opinią na temat przyszłych notowań zarówno na rynku akcji jak i na rynku złota. Powiedział:

“Najbezpieczniejsze inwestycje to akcje i metale szlachetne, takie jak złoto. Nie radziłbym jednak obecnie kupować złota ani metali szlachetnych, dopóki nie nastąpi korekta cen”.

Korekta cen złota już nastąpiła, pytanie z którym ostatnio zmagają się inwestorzy brzmi: czy jej skala jest już ostateczna. Rynek akcji natomiast ciągle zyskuje. Główne amerykańskie indeksy z sesji na sesję poprawiają historyczne szczyt notowań.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here