Naga MarketsMark Mobius, inwestor-weteran z Wall Street w ostatnim czasie kilkukrotnie przychylnie wypowiadał się na temat kryptowalut. Tym razem poszedł o krok dalej mówiąc, że kupowałby Bitcoina w przypadku kontynuacji wzrostów.


Musimy liczyć się z kryptowalutami

W wywiadzie dla Bloomberg TV, Mobius powiedział: „Nie jestem kupującym, ale zdaję sobie sprawę, że musimy się z tym [kryptowalutami] liczyć”.

Cały czas jednak Mobius powtarza kontrowersyjne argumenty na temat Bitcoina i innych kryptowalut, a zwłaszcza ich rzekomej roli w nielegalnej działalności, takiej jak handel narkotykami.

“Spójrzmy prawdzie w oczy – wszystkie waluty są oparte na wierze. A jeśli masz wiarę w dolara, wiarę w renminbi lub wiarę w euro, cokolwiek to jest, możesz z niej skorzystać. Ale problem z tymi walutami kryptograficznymi polega na tym, że nie są one powszechnie stosowane, z wyjątkiem nielegalnych działań” – mówił Mobius.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin w portfelu Mobiusa?

Weteran z WallStreet mówił powyżej “o wierze” w kryptowaluty niezbędnej do ich funkcjonowania. Wydaje się to jednak być bardziej prawdziwe w przypadku walut fiat, ale niekoniecznie gdy chodzi o Bitcoina, który opiera się na pewności wzoru matematycznego.

Zobacz też: Forex: Kuszący carry trade warty 6% na walutach rynków wschodzących

Jednakże w przyszłości, Mobius byłby skłonny włączyć kryptowaluty do swojego portfolio, jak bowiem powiedział: „Pod koniec dnia, jest wielu ludzi, którzy w to wierzą, a jeśli to trwa i rośnie, prawdopodobnie musiałbym być kupującym i się w to zaangażować”.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here