Naga Markets

Dzień po tym, jak sąd w Tokio utrzymał przeciwko niemu zarzuty, Mark Karpeles, były właściciel i CEO Mt. Goxa, rozmawiał z Cointelegraph. Uważa, że sprawa dot. Mt Goxa stanowi „niebezpieczny” precedens.

  • CEO Mt. Goxa uważa, że sprawa dot. giełdy stanowi „niebezpieczny” precedens.
  • Chodzi mu i brzmienie ostatniej decyzji sędziego.

Mark Karpeles w opałach

11 czerwca sędzia Sądu Rejonowego w Tokio Mariko Goto odrzucił apelację Karpelesa. CEO upadłej giełdy nie zgadzał się z zarzutami dot. manipulowania danymi finansowymi swojej byłej firmy.Karpeles został po raz pierwszy skazany w marcu 2019 r. i otrzymał karę dwóch i pół roku więzienia. Proces odwoławczy rozpoczął w tym samym miesiącu.

W rozmowie z Cointelegraph były biznesmen powiedział, że nie zdecydował, czy odwołać się ponownie od decyzji sądu, i obecnie konsultuje się w tej kwestii ze swoim radcą prawnym.

W tym przypadku wyrok opiera się na koncepcji oskarżenia, że ​​spółka ma własną wolę, która może różnić się od [woli] kierownictwa i / lub akcjonariuszy. Uważam, że może to być niebezpieczne, ponieważ oznacza to, że w przypadku niepowodzenia firmy szefostwo może zostać później oskarżone o podjęcie działań sprzecznych z tym, co prokuratura uznała za wolę firmy w danym momencie – tłumaczy.

11 czerwca sędzia Goto wyjaśnił przyczynę postawienia oskarżenia właśnie jako „działanie [CEO giełdy] sprzeczne z warunkami świadczenia usług wskazanymi przez firmę.” To ostatniej zdefiniował jako własną wolę spółki.

Upadek giganta

Mt. Gox był kilka lat temu największą giełdą BTC na świecie. W 2013 r. to na niej zachodziło prawie 70 proc. wszystkich transakcji wymiany bitcoinów (BTC). W lutym 2014 r. firma straciła kontrolę nad prawie 750 000 BTC należącymi do jej klientów i 100 000 BTC, które należały do niej.

Względem Mt. Goxa rozpocząto postępowanie upadłościowe w 2014 r.

NED

Autor poleca też:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>1 KOMENTARZ

  1. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi w drugim “myślniku”, że zacytuję “Chodzi mu i brzmienie ostatniej decyzji sędziego.”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here