Naga MarketsWyrok TSUESędzia z USA orzekł, że były dyrektor generalny upadłej giełdy kryptowalut Mt. Gox, Mark Karpeles, musi stanąć przed sądem w sprawie domniemanego oszustwa z 2014 roku.

  • Mark Karpeles nie wywinie się prawnikom z USA.
  • Sędzia orzekł, że ma stawić się przed sądem okręgowym.

Mark Karpeles znowu w opałach

16 czerwca sędzia Gary Feinerman odrzucił wniosek Karpelesa o wydanie wyroku uproszczonego. Były szef Mt Goxa twierdził, że jedyny pozostały powód w sprawie giełdy to Gregory Greene i tym argumentował swoją prośbę. Sędzia uważa, że w praktyce niczego to nie zmienia.

O co chodzi? Greene po raz pierwszy otworzył konto na Mt. Gox na początku 2012 roku. Twierdzi, że zrobił to, bo uwierzył w kwestie dot. warunków bezpieczeństwa działania giełdy. W pozwie zarzucono Karpelesowi, że w nieprawdziwy sposób przedstawił klientom, jak bezpieczne są środki użytkowników na platformie.

Jak wiadomo, potem klienci giełdy zaczęli mieć problemy z wypłatami środków. Następnie platforma upadła. Greene stracił w ten sposób 42,9 BTC.

Zobacz również: Były CEO Mt. Gox – Mark Karpeles przekonany o swojej niewinności

Greene jest zadowolony

W rozmowie z Law360 z 18 czerwca adwokat Greene’a, Ben Thomassen, stwierdził, że jego klient jest zadowolony z decyzji sądu.

Jesteśmy zadowoleni z decyzji sędziego Feinermana. Mark Karpeles na własną rękę ukrył krytyczne informacje i podjął kroki mające na celu oszukanie klientów Mt. Goxa – mówił mediom. – Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie naszego wniosku o certyfikację klasową i pociągnięcie pana Karpelesa do pełnej odpowiedzialności za jego działania –  dodał.

Jak wiadomo, giełda Karplesa była gigantem rynku BTC siedem lat temu. Była wtedy właściwie jedyną platformą z naprawdę dużym wolumenem dot. kryptowalut. Paradoksalnie jej upadek był czymś dobrym dla rynku – sprawił, że ten się zdecentralizował. W miejsce Goxa liderami stały się m.in. takie giełdy jak Binance czy Gemini.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here